У Талліні стартує саміт Тримор'я
Президент Польщі Анджей Дуда – один із учасників саміту Тримор’я у Талліні KPRP/Grzegorz Jakubowski

У Талліні стартує саміт Тримор’я

Ініціатива Тримор’я набуває дедалі більшої міжнародної підтримки з боку урядів таких країн, як США та Японія. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Боротьба з пандемією та спільні економічні ініціативи стануть темою V Саміту Ініціативи трьох морів у Таллінні, який розпочинається сьогодні.
Під час саміту також буде підписано польсько-американську угоду про співпрацю у розвиток ядерної енергетики над Віслою.

У Таллінн прибудуть лідери країн Центральної та Східної Європи, зокрема президент Анджей Дуда, а також політики з Німеччини, США та представники Єврокомісії.
З уваги на значне збільшення кількості коронавірусних інфекцій в Європі, формат саміту довелося змінити. Президент Анджей Дуда візьме з собою меншу делегацію, крім нього в Таллінн особисто прибудуть лише естонські господарі та президент Болгарії Румен Радев.
Інші учасники саміту – президент Федеративної Республіки Німеччина Франк-Вальтер Штайнмаєр, державний секретар США Майк Помпео та віце-президентка Єврокомісії Маргрете Вестагер – будуть присутні в режимі онлайн.

Учасники зустрічі мають поговорити про майбутнє: боротьбу з пандемією та кризою, спричиненою коронавірусом, бюджет Євроспільноти на найближчі роки та майбутні вибори в США.
Також піде мова про Фонд Тримор’я – до нього приєднаються наступні країн, загалом їх буде дев’ять.

При нагоді саміту президент Анджей Дуда поговорить із президентом Естонської Республіки Керсті Кальюлайд та прем’єр-міністром Юрі Ратасом, а також візьме участь в інавгурації Польсько-естонської торгової палати.

Уповноважений уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський зустрінеться з міністром енергетики США Деном Бруєттом. Політики підпишуть угоду про співпрацю між урядами Польщі та США у розробці програми ядерної енергетики в Польщі.

Відповідно до положень угоди, протягом вісімнадцяти місяців Польща та США спільно підготують звіт, який стане підставою для уряду Польщі прийняти рішення про остаточний вибір партнера для реалізації Польської програми ядерної енергетики.
Протягом цього часу американські компанії з сектора атомної енергетики будуть проводити підготовчі роботи щодо будівництва атомних електростанцій у Польщі.

Тримор’я створено в 2015 році за ініціативою Польщі та Хорватії. Воно об’єднує 12 країн, розташованих поблизу Балтійського, Чорного та Адріатичного морів. Метою Ініціативи трьох морів є поглиблення політичної, економічної та інфраструктурної співпраці.

IAR/Л.І.