У Таллінні відбувається саміт Ініціативи Тримор’я
Таллінн, 19 жовтня 2020 року PAP/EPA/ARNO MIKKOR HANDOUT

У Таллінні відбувається саміт Ініціативи Тримор’я

Метою Ініціативи Тримор’я є вирівняння рівню розвитку нашої частини Європи із Західною Європою, – заявив у Таллінні польський президент Анджей Дуда. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Розвиток економіки та інфраструктури, боротьба з пандемією та енергетична безпека – це найважливіші теми саміту Ініціативи Тримор’я у Таллінні.

Естонія стала господарем дебатів між лідерами країн Центральної та Східної Європи, в також політиками з Берліну, Брюсселю та Вашингтону.

Через пандемію коронавірусу більшість учасників саміту бере в ньому участь дистанційно. Особисто на місці є господарі з Естонії, президент Болгарії Румен Радев та президент Польщі Анджей Дуда. Метою Ініціативи Тримор’я є вирівняння рівню розвитку нашої частини Європи із Західною Європою, – заявив у Таллінні польський президент: «Аби наздогнати країни Західної Європи, якщо йдеться про рівень життя, економічний розвиток тощо».

При нагоді саміту Польща підпише договір зі США про розвиток програми ядерної енергетики у Польщі. Марк Менезес, заступник міністра енергетики США під час дискусії в Таллінні рекламував також постачання американського скрапленого газу до Європи: «Адже ми бачили в минулому, що відбувається, коли країни стають залежними від Росії у постачанні природного газу».

Окрім цього, при нагоді саміту в Таллінні відкриють Польсько-естонську економічну палату.

IAR/А.М.