У Варшаві, Любліні та Забжежі пройдуть протeсти під гаслом “Припиніть фінансувати війни”
Фото: Mathias P.R.

У Варшаві, Любліні та Забжежі пройдуть протeсти під гаслом “Припиніть фінансувати війни”

У День Землі, 22 квітня в Польщі відбудуться протести із закликом до світових лідерів запровадити ембарго на російські газ, нафту та вугілля. Акції пройдуть у трьох містах – Варшаві, Любліні та Забжежі. Найбільш масова подія, за участі українських та польських зірок, запланована у польській столиці. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

Гасло протестів  «Припиніть фінансувати війни!» . Активісти звертаються з закликом до країн Європейського Союзу з вимогою припинити купувати у росії газ, нафту та вугілля і тим самим припинити фінансування війни в Україні. Більш ширша ідея протестів полягає в тому, щоб показати, як страх за доступ до викопних енергетичних ресурсів призводить до посилення авторитарних режимів, що такими ресурсами володіють, та до розв’язування ними воєн. 

«Країни ЄС, зокрема Польща, фінансують війну в Україні, сплачуючи росії величезні кошти за газ, нафту і вугілля. Ми хочемо повного ємбарго європейських країн на російське викопне паливо. 900 мільйонів євро це та сума, яка щодня надходить у російських бюджет з Євросоюзу, як оплата за енергоносії. Ми вимагаємо покласти край ері викопного палива, що є основою воєн у всьому світі», – пояснюють мету акції організатори.

Активісти також наголошують, що попри декларації солідарності, декілька пакетів санкцій, фінансову та матеріальну допомогу, ті ж самі країни одночасно продовжують фінансувати військову машину рф. За підрахунками, за час ведення повномасштабної війни росії проти України, наша держава отримала приблизно 1 млрд євро допомоги, тоді як росія за той же період дістала від ЄС 35 млрд євро за свої газ, нафту та вугілля.

Активісти з України зазначають, що індустрія викопного палива завжди асоціюється з насильством: «Ми хочемо посилити голос активістів. Разом виходимо на вулиці, щоб вимагати ембарго на енергоносії з росії та інших авторитарних режимів» .

Варшава

У польській столиці протестна хода розпочнеться о 18:00 на перехресті вул. Гурношльонска, Пєнькна, Вєйська та Яздув біля посольства Німеччини в Польщі. Марш пройде повз будинок польського Сейму до площі Дефіляд. Там о 20:00 розпочнеться концерт на підтримку акції.

Люблін

Початок акції о 15:30. Місце збору площа Локєтка, біля ратуші.

Забже

Початок о 17:00 на площі Вольнощі.

Організатори акції кліматичні активісти та активісти з України та Польщі, Грінпіс Польща у співпраці з Українським домом у Варшаві, Євромайдан Варшава та Палацом культури і науки у Варшаві. Підтримати протест можна також, підписавши петицію від польського Грінпіс. 

А.В.

Джерело: подія у Фейсбук