У Варшаві покажуть документальний фільм про воїна ЗСУ, письменника і мандрівника Валерія Маркуса (Ананьєва)
Валерій Маркус (Ананьєв)

У Варшаві покажуть документальний фільм про воїна ЗСУ, письменника і мандрівника Валерія Маркуса (Ананьєва)

Український дім у Варшаві (вул. Заменгофа, 1) запрошує у п’ятницю 27 травня о 18.00 на показ документального фільму «Вільна людина. Проща» та на зустріч із режисером стрічки Сергієм Дмитренко. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

«Вільна людина. Проща» –  це повнометражний документальний фільм про неймовірну історію десантника ЗСУ, ветерана АТО, блогера, мандрівника та автора книги-бестселера «Сліди на дорозі» Валерія Маркуса (Ананьєва).

Аби хоч якось структурувати у свідомості три роки проведені на війні, Валерій Маркус вирушає з Парижа у пішу прощу Дорогою святого Якова. Та, чи знайде десантник спокій, йдучи легендарним шляхом пілігрімів? Яких змін набуде Валерій після всього пережитого та чому його знову і знову тягне у чергові далекі мандри?

Фільм буде показано українською мовою з англійськими субтитрами.

Сюжет фільму охоплює події 2014-20 років. Та навіть з огляду на жахливі події сьогодення, він не втратив своєї актуальності. Адже, у стрічці охоплюються надважливі теми для нашого суспільства: реалії війни та складнощі реабілітації; сила волі та важливість подорожувати; мовне питання та значення культури; успіх, критика та ставлення до грошей.

Автори фільму впевненні, що історія Валерія Маркуса зможе неабияк підбадьорити та надихнути захисників нашої країни, хлопців та дівчат, повернутися до мирного цивільного життя після перемоги у війні. До речі, з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну Валерій знов долучився до лав ЗСУ і наразі боронить нашу землю від окупантів.

У фільмі беруть участь: Валерій Маркус, Олександр Положинський, Яніна Соколова, Ігор Хмилевський. Ідейник, автор сценарію та режисер – Сергій Дмитренко

Сергій Дмитренко

Народився у 1985 в м. Волноваха на Донеччині. Після школи прямує до Києва вивчати менеджмент в одному з ЗВО. Під час студентства відкриває для себе відео зйомку та монтаж. З 2008 року працює на різноманітних студіях продакшн та телевізійних каналах. Пробує робити перші ролики та власні відео кліпи.

Закінчує у 2015 році факультет режисури кіно і телебачення у Інституті екранних мистецтв. Художним керівником курсу був видатний професор Горпенко В.Г. З того часу працює над власними проєктами: створює власні короткометражні фільми, працює над документальними, пише сценарії для повнометражних стрічок.

Вхід на подію вільний.

Більше інформації у події на facebook