У Варшаві відбувається симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки»
Участь у симпозіумі, що розпочався у четверту річницю анексії Росією Криму, беруть свідки подій останніх чотирьох років в Україні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.
У Європейському колеґіумі у Варшаві триває міжнародний симпозіум «Революція, війна і їхні наслідки», присвячений подіям в Україні, починаючи з 2014 року. Захід є продовженням дослідницького проекту Три українські революції (3R).
Участь у симпозіумі, що розпочався у четверту річницю анексії Росією Криму, беруть учасники подій останніх чотирьох років в Україні, у тому числі й ті, що мали безпосередній вплив на їхній перебіг, а також експерти з різних країн світу. Зокрема, гостями заходу стали колишній президент Франції Франсуа Олланд, колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, колишній міністр закордонних справ України Борис Тарасюк та американський дипломат Деніел Фрід, якого називають речником санкційної політики США проти Росії тощо.
Виступаючи перед учасниками симпозіуму, Франсуа Олланд розповів про те, у чому полягала його роль від початку кризи в Україні, зокрема – роль Франції у підписанні Мінських домовленостей. Також він зазначив, що після вторгнення Росії до Криму попередні формати зустрічей з російським керівництвом були для країн Заходу неприйнятними:
«Після інтервенції Росії до Криму, що створило високу загрозу як для країн Європи, так і цілого світу, держави-члени Великої вісімки, за винятком Росії, вважали неможливими подальші зустрічі, як та, що передбачалася на саміті в Сочі в рамках цього об’єднання», – зазначив колишній президент.
За його словами, таким чином Захід хотів надіслати сигнал Путінові про неприпустимість творення політики методами доконаних фактів.
Колишній прем’єр України Арсеній Яценюк наголосив на тому, що Революція гідності відкрила для України перспективу наближення до Європи:
«Європейський Союз для нас – це наше майбутнє. Європейський Союз для вас – це ваше сьогодення. І дуже важливо, щоб цей історичний, геополітичний проект, як Європейський Союз, був збережений і розвивався. Як можуть розвиватися проекти? Тільки тоді, коли вони збільшуються».
Також Арсеній Яценюк звернув увагу на фактори небезпеки не лише для України, але й для всього світу загалом:
«Які загрози перед нами стоять? Звичайно, в першу чергу мова іде про загрозу безпеці і взагалі існуванню вільного світу як такого. Хто уособлює цю загрозу? Цю загрозу уособлює Росія імені президента Володимира Путіна. Пан президент Олланд в своєму виступі давав дуже чіткі сигнали і розповідав про те, як за його участі і за участі Меркель були підписані Мінські домовленості. І пан президент сказав про те, що Путін начебто розповів, що він не має впливу на так званих сепаратистів у Донецьку і Луганську. І пан президент поставив питання: я не знаю, чи він говорив правду, чи ні. Ну, він взагалі дуже правдива людина, Володимир Путін. Він говорив правду про те, що це не його зелені чоловічки захопили Крим. Правда, потім забув, і у власному фільмі, де він давав інтерв’ю, він сам заявив про те, що він особисто, персонально планував операцію по порушенню міжнародного статуту Організації об’єднаних націй і територіальної цілісності України».
Симпозіум триватиме ще в суботу і завершиться першим показом у Польщі фільму Ахтема Сейтаблаєва «Кіборги».