У Варшаві вручено Нагороди публічних ЗМІ
Надання Нагороди публічних ЗМІ, Варшава, 16 листопада 2020 року PAP/Albert Zawada

У Варшаві вручено Нагороди публічних ЗМІ

Їх здобули оперний співак Пйотр Бечала, історик Анджей Новак та режисер Мірослав Борк. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Цьогорічні Нагороди публічних ЗМІ надали три державні установи: Польське радіо – у категорії «музика», Польське телебачення – у категорії «картина», а Польське пресове агентство – у категорії «слово». Відзначені – це оперний співак Пйотр Бечала, історик професор Анджей Новак та режисер Мірослав Борк.

Голова Краєвої ради радіо і телебачення Вітольд Колодзєйський висловив думку, що Нагорода публічних ЗМІ – дуже важлива і необхідна: «Вона потрібна перш за все середовищам творців, які не надто відчувають потребу змагання на комерційних стежках, де вирішує рівень слухання, переглядів, популярність. Тут не про це йдеться. Зрозуміло, місію створюють не для порожніх залів, – аудиторія, глядачі також потрібні. Але, перш за все, оцінено вартість робіт творців і в цьому престиж нагороди».

Тенора Пйотра Бечалу, який здобув міжнародну славу, відзначено за його внесок у постійне прославляння польської культури на найвідоміших оперних сценах світу. Історика професора Анджея Новака номіновано передусім за цикл «Історія Польщі». Режисера, сценариста, продюсера і менеджера Мірослава Борка нагороджено, в першу чергу, за документальний фільм «Війна світів» на основі зреконструйованих архівних фільмів, створених сто років тому, які пройшли колоризацію.

Переможці всіх категорій отримали статуетки і 100 тисяч злотих (понад 22 тисячі євро).

IAR/Н.Б.