Українка номінована до вроцлавської мистецької нагороди «Варто 2021»
Вікторія Тофан. Фото з інстаграм-сторінки художниці

Українка номінована до вроцлавської мистецької нагороди «Варто 2021»

Цьогоріч журі конкурсу вроцлавської Газети Виборчої «Варто 2021» в категорії художнє мистецтво номінувало 6 осіб, а також присудило одну почесну відзнаку, без подальшої участі в конкурсі. Серед номінантів – українка Вікторія Тофан. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш вибір”.

Щорічно культурна нагорода «Варто» присуджується молодим художникам, авторам найцікавіших мистецьких подій минулого року. Грошову премію в розмірі 10 тисяч злотих та статуетку Маріуша Хжостека присуджує журі, до складу якого входять визнані художники, критики, науковці та журналісти. Серед цьогорічних номінантів – українска художниця Вікторія Тофан.

Вікторія Тофан народилася в 1993 році в місті Дніпропетровськ (Дніпро) в Україні. Молода художниця закінчила Академію Художніх Мистецтв у Вроцлаві. У своїх роботах використовує техніку абстрактного живопису та вишивки. Художниця викладає малювання у Відкритій студії в Надодже.

Робота Вікторії Тофан. Фото з інстаграм-сторінки художниці

Свою дипломну роботу презентувала в рамках індивідуальної виставки «Zwykłe Unique» (Студія BWA, Вроцлав) та в рамках колективних виставок, таких як «Mikstury Kultury» (Національний музичний форум, Вроцлав), 11. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH, (Художня галерея Wozownia, Торунь), «Love Letters» (Almanac Projects, Лондон), Nagi Nerw. Studio Mistrzyni: Rajkowska (BWA, Вроцлав) та під час 19-го огляду мистецтва SURVIVAL у Вроцлаві.

Її інтерес до культури глухих та мови жестів, спонукав її до створення артпроєктів «Відчуй тишу» та «Відчуй почуття». Також Вікторія створила сценарії для екскурсій по виставках BWA Вроцлав. Вікторія Тофан займається пошуком мови, яка б реагувала на глибоке відчуття відчуженості, яке вона поділяє з глухими. Робота з ними стала основою для створення як нового алфавіту, так і нової мови. Ці нові мови – нові території її приватної батьківщини, нова приналежність.

Серед цьогорічних номінантів також – Ягода Добецка, Якуб Якубович, Івона Огродзка, а ще – білоруска Ала Савашевіч.

С.С.