Українські та польські гірські рятівники проводять спільні вишколи
Ілюстраційне фото Pxhere/domnena publiczna

Українські та польські гірські рятівники проводять спільні вишколи

Вишколи відбуваються у Сколівських Бескидах і мають на темі навчити українських волонтерів-рятувальників, як надавати допомогу та рятувати життя туристів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У п’ятницю, другого липня, в Сколівських Бескидах (Львівська область) почалися навчання для польських та українських гірських рятувальників. Упродовж п’ятьох днів понад 30 рятувальників будуть ділитися досвідом порятунку в горах, а також проблемами, що стоять на перешкоді у швидкому реагуванні на загрози. Мета навчань – поліпшення безпеки у карпатському регіоні.

Навчання полягають, зокрема, на симуляції небезпечних ситуацій. Говорить старший рятувальник з Криниської групи гірських рятівників Томаш Влох:

«Наш проєкт має на меті навчити українських волонтерів-рятувальників, як надавати допомогу та рятувати життя туристів. Ці волонтери стануть підмогою для державної служби гірських рятувальників, адже їх тут – небагато».

Вишколи відбуваються в рамках Карпатської платформи співпраці гірських рятувальників і профінансовані з фондів Вишеградської групи.

IAR/Я.С.