Українці купують землю в Польщі

Українці купують землю в Польщі

За даними Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, минулого року 416 українців отримали дозвіл на купівлю землі в Польщі. Загалом вони придбали понад 26 га землі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на In Poland.

Дедалі більше українців хочуть придбати землю в Польщі. У 2017 та 2018 роках чиновники схвалили придбання 20 га землі для іноземців. У 2019 році це було вже 53 га. Більша частина землі, площею 26 га, перейшла в руки українців — пише money.pl. 

Українці купують землю в Польщі в основному для будівництва будинків, а це ділянки, що не перевищують півгектара землі. Мова не йде про великі сільськогосподарські чи лісові землі. Купують люди, які пов’язують своє майбутнє з Польщею.

Якщо для громадян Євросоюзу згода на придбання землі в Польщі не потрібна, українці повинні її отримати. Іноземець, який подає заявку на дозвіл щодо придбання нерухомості, повинен пройти багатоетапну та складну процедуру. 

Справа не з дешевих. Розгляд самої заяви коштує 1570 злотих.

Чиновники ретельно перевіряють зв’язки з Польщею даної людини. Бажано польське громадянство, походженням або, принаймні, польські рідні. А також джерело грошей.

У 2019 році 19 українцям було відмовлено у дозволі на придбання землі. Причини були різні, наприклад, занадто великий розмір ділянки або проблеми зі з’ясуванням, звідки він взяв кошти, щоб купити будинок.

В основному купують в Люблінському воєводстві. Регіон спеціалізується на обслуговуванні України та інших східних сусідів.

Там створено численні двомовні юридичні фірми, які допомагають відкрити компанії та вести бухгалтерію. А ще є багато приватного українського майна. Склади, які постачають український бізнес по всій країні. Гаражі, де розбирають машини, цигарки, тощо…