Українці з фальшивими документами вдавали студентів, аби в’їхати до Польщі
Ілюстрація https://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/

Українці з фальшивими документами вдавали студентів, аби в’їхати до Польщі

Шестеро молодих українців придбали в Україні фальшиві документи про те, ніби вони є студентами одного з вишів у Польщі. Це мало би допомогти їм в’їхати до країни та уникнути карантину. Але… Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Семеро молодих громадян України вдавали себе польськими студентами, аби в’їхати до Польщі під час обмежень через пандемію. На польсько-українському кордоні вони показали фальшиві документи нібито про їхнє навчання у Польщі. Усім висунули обвинувачення та повернули в Україну.

Речниця Бескидського відділу Прикордонної служби Польщі Ельжбєта Пікор нагадала, що у зв’язку з нинішньою епідемічною ситуацією громадяни України не можуть приїжджати до Польщі.

«Винятком є особи, котрі відповідають визначеним умовам. Такою можливістю, хоча не зовсім законно, хотіли скористатися молоді „кандидати” на вступ до польського вишу», – сказала майор Пікор.

Інцидент трапився у середу на польсько-українському кордоні неподалік Будємєжа на кордоні з України до Польщі. Українці, котрі їхали в одному мікроавтобусі, показали прикордонникам документи про прийняття їх до польської вищої школи. Але після спеціальної перевірки виявилося, що довідки є фальшивими.  

«Сім сертифікатів були повністю підроблені. Однак молоді громадяни України наполягали на тому, що вони є слухачами польської школи і їдуть вчитися», – розповіла вона.

Прикордонники, перевіряючи правдивість документів, вийшли на зв’язок із вищом, вказаним у документах. Виявилося, що ця школа не навчає іноземців, і ця молодь не її студентами.

У результаті іноземці зізналися, що придбали сертифікати через Інтернет, ще перебуваючи в Україні. Вони заплатили за кожен документ від 200 до 300 злотих.

Фальшиві документи вони хотіли використати як основу для в’їзду до Польщі, а потім це мало би допомогти їм уникнути карантинного зобов’язання.

Усіх їх звинуватили у використанні фальшивих документів та повернули в Україну.

Статистичні дані Бескидського відділу Прикордонної служби Польщі показують, що з початку вересня, тобто з початку навчального року, на державному кордоні вже виявлено 22 випадки пред’явлення неправдивих свідоцтв про вступ до польських шкіл або про початок навчання та навчання в Польщі.

PAP/Т.А.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.