Урядовий проект допомоги позичальникам розглянуть у найближчий четвер
Ілюстраційне фото pxhere.com – CC0 Domena publiczna

Урядовий проект допомоги позичальникам розглянуть у найближчий четвер

Призупинення погашення всіх іпотечних внесків, тобто відсотків та основної частини, буде можливим щонайбільше на вісім місяців. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У четвер, 26 травня, парламентський комітет державних фінансів розгляне урядовий законопроект щодо, зокрема, допомоги позичальникам. Регламентом передбачено запровадження безкоштовних кредитних канікул, співфінансування Фонду підтримки позичальників та введення заміни деяких індикаторів.

Міністр фінансів Магдалена Жечковська заявила, що призупинення погашення всіх іпотечних внесків, тобто відсотків та основної частини, буде можливим щонайбільше на вісім місяців.

«Рішення про те, на який термін призупинити виплату, ухвалюватиме сам позичальник.  Кредит можна буде призупинити до двох місяців в кожному з двох кварталах цього року, або на один місяць кожного кварталу 2023 року. Кредитні канікули це вирішення ситуації для тих, хто взяв кредит у злотих. Можна ними скористатись щодо однієї умови кредиту укладеного на власні житлові цілі», – наголосила Магдалена Жечковська.

Кредитні канікули не будуть доступні для позичальників, які взяли кредит на житло з метою інвестування, наприклад, для оренди чи для ведення бізнесу.

Другим рішенням є співфінансування банками діючого Фонду підтримки позичальників на суму 400 млн. злотих. Новинкою стане можливість подання заяви на допомогу через електронний банкінг, не виходячи з дому. Міністр фінансів підкреслив, що підтримка буде доступна тим, хто взяв кредити в злотих та інших валютах.