В інтернеті відкрили унікальну базу даних Жертв Катинського злочину
Ілюстрація https://katyn.miejscapamieci.gov.pl/

В інтернеті відкрили унікальну базу даних Жертв Катинського злочину

Унікальність бази даних у тому, що у ній є також прізвища жертв, яких під час Катинського злочину вбили сталінські кати НКВД на терені сучасної України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністерство культури і національної спадщини Польщі відкрило інтернет-базу Жертв Катинського злочину. Веб-сайт польською, англійською та російською мовами – це найбільше та найактуальніше зібрання даних про польських громадян, убитих у Катині.

У майбутньому сайт стане частиною сервісу про збережені у багатьох країнах за межами Польщі військові цвинтарі та могили.

«Про тисячі жертв совєтського злочину, геноциду, званого катинським вбивством, світ мав не пам’ятати, не знати. Катинська брехня була фундаментом Польської Народної Республіки. Правда про Катинь є фундаментом вільної Республіки Польща», – наголосив міністр культури професор Пьотр Ґлінський.

Пошуковий сервіс містить в основному біографії Жертв Катинського злочину у вигляді бази даних, що доповнюватимуть світлинами Жертв. Унікальність цієї бази полягає у першу чергу в тому, що у ньому є особи, котрі були у списку жертв Катинського злочину, вбиті НКВД на терені сучасної України, а їхні дані опрацювали відповідно до біографій, підготованих до ще не опублікованої Цвинтарної книги польського військового цвинтаря у Києві-Биківні.

На інтернет-сторінці є також детальна інформація про побудовані Радою захисту пам’яті боротьби і мучеництва у 2000 році цвинтарі у Катині, Харкові та Мєдном, а також у 2012 році – цвинтар у Києві-Биківні. Відкриті також електронні версії Цвинтарних книг кладовищ у Катині, Харкові та Мєдном.

Міністерство культури планує публікацію у сервісі додаткових матеріалів.

PAP/Т.А.