В ніч на суботу відбулися протести через рішення Конституційного суду про аборти
Варшава, 23 жовтня 2020 року PAP/Leszek Szymański

В ніч на суботу відбулися протести через рішення Конституційного суду про аборти

Перший протест проти вироку Конституційного суду, що визнав неконституційним положення про дозвіл на аборт у випадку великої вірогідності важкого і непоправного пошкодження плоду або невиліковної хвороби, що загрожує його життю, відбувся у столиці в ніч з четверга на п’ятницю. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У ніч з п’ятниці на суботу закінчився протест проти рішення Конституційного суду щодо заборони абортів.

П’ятничний протест у Варшаві розпочався поблизу вулиці Міцкевича, де знаходиться будинок голови ПіС Ярослава Качинського. Після цього учасники протесту вдалися до вулиці Паркової, де розташована вілла прем’єра. Участь у заході взяли також політики, зокрема депутати Лівих сил і Громадянської коаліції. На місці був також присутній президент Варшави Рафал Тшасковський, що закликав всіх у соцмережах носити маски.

Після цього протестувальники вирушили, зокрема, до площі Спасителя, а відтак – до площі Люблінської унії, звідки розійшлися по своїх домівках. «Ми напевно бачимося у понеділок на блокадах, а може й спонтанно десь раніше», – заявили вони на закінчення свого протесту на площі Люблінської унії.

Протести у цій справі відбулися також у Лодзі, Кракові, Вроцлаві і Торуні.

Перший протест проти вироку Конституційного суду, що визнав неконституційним положення про дозвіл на аборт у випадку великої вірогідності важкого і непоправного пошкодження плоду або невиліковної хвороби, що загрожує його життю, відбувся у столиці в ніч з четверга на п’ятницю. Тоді поліція затримала 15 його учасників.

Згадане рішення Конституційний суд прийняв у четвер. В обґрунтуванні зазначено, що людське життя є цінністю на кожному етапі розвитку, і як цінність, обумовлена конституційними положеннями, повинна підлягати захисту з боку законодавчого органу. Рішення було прийняте повним складом Конституційного суду. Окрему думку висловили судді Пьотр Пщулковський та Лєон Кєрес.

PAP/А.М.