В Польщі пояснили, як виглядатиме «зелений» сертифікат

В Польщі пояснили, як виглядатиме «зелений» сертифікат

До 25 червня Польща буде підключена до системи зелених цифрових сертифікатів, що полегшать рух в ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на In Poland.

Про це повідомила заступник міністра охорони здоров’я Анна Голавська. Сертифікат матиме вигляд QR-коду у спеціальному додатку або на папері.

У середині березня Європейська Комісія презентувала проект «Цифровий зелений сертифікат», який має сприяти безпечним подорожам для громадян ЄС під час пандемії. Однак він не буде єдиною умовою для пересування в межах ЄС, а лише полегшить можливість перетину кордонів.

Сертифікат міститиме інформацію про те, чи людина вакцинована препаратом, доступним на ринку ЄС проти COVID-19, чи вона одужала або має негативний результат діагностичного тесту (антиген або ПЛР).

Заступниця міністра зазначила, що документ не міститиме «медичної інформації про самого пацієнта, а лише про те, що людина щеплена, одужала або має негативний результат тесту». Також вона наголосила на тому, що Європейський Союз не планує створювати центральний реєстр з даними пацієнтів на європейському рівні.