В суботу розпочинається XVIII Міжнародний конкурс піаністів імені Фридерика Шопена
Голова журі проф. Катажина Попова-Зидронь. Варшава, 30 вересня 2021 року PAP/Tomasz Gzell

В суботу розпочинається XVIII Міжнародний конкурс піаністів імені Фридерика Шопена

Голова журі проф. Катажина Попова-Зидронь наголошує, що рівень цьогорічного конкурсу буде дуже високим. Про це свідчить вже відбірковий етап. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

87 піаністів з 18 країн, зокрема шістнадцятеро поляків, візьмуть участь у XVIII Міжнародному конкурсі піаністів імені Фридерика Шопена. Голова журі проф. Катажина Попова-Зидронь наголошує, що рівень цьогорічного конкурсу буде дуже високим. Про це свідчить вже відбірковий етап:

«Такого ще не було. Мені здавалося, що з цими учасниками можна було б зробити два жовтневі конкурси імені Шопена. Отже, на нас напевно чекають вражаючі три тижні, напевно також вражаючі зустрічі із публікою, критиками, пресою. Гадаю, що вируватимуть великі пристрасті. Але це лише, я переконана, додає смаку і чарівності цьому заходу».

Конкурс відбуватиметься під медіапатронатом Польського радіо, яке запрошує, аби впродож найближчих трьох тижнів слухати репортажі, інтерв’ю, а передусім трансляції з прослуховувань та спеціальних концертів в ефірі свого Другого каналу, тобто «Двуйки», що є співорганізатором конкурсу. Окрім того присвячені цій події передачі виходитимуть в ефірах Польського радіо «Шопен», Першого, Третього і Четвертого каналів, а також на спеціальному мультимедійному сайті Польського радіо.

Під час першого концерту лауреатів, у четвер, 21 жовтня у Великому театрі-Національній опері у Варшаві, очільниця Польського радіо Аґнєшка Камінська вручить нагороду за найліпше виконання мазурок. Ця нагорода вручається польським державним радіомовником, починаючи з першого конкурсу 1927 року.

IAR/А.М.