В Україні опублікували перевидання збірки творів автора пісні «Гей, Соколи»
Ілюстроване фото Мар’яна Кріль

В Україні опублікували перевидання збірки творів автора пісні «Гей, Соколи»

Польський інститут у Києві перевидав технологією офсетного друку збірку пісень Томаша Падури, поета 19 століття, який писав українською та польською мовами. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польський інститут у Києві опублікував перевидання збірки пісень Томаша Падури – поета 19 століття, який писав польською та українською мовами. Відома та популярна як у Польщі, так і в Україні пісня «Гей, Соколи» приписують саме цьому автору. Із подробицями з Києва Павел Бушко:  

«Поет 19 століття написав кількасот пісень, частина з них увійшла до збірки „Ukrainky z nutoju”, виданої у 1844 році у Варшаві та передрукованої технологією офсетного друку у 2021 році завдяки зусиллям Польського інституту у Києві. Директор Інституту Роберт Чижевський пояснив, що Томаш Падура спочатку писав українською мовою та перекладав сам себе польською. Так це теж виглядає у виданні – українські тексти сусідять із польськими. Роберт Чижевський зазначив, що Падура є своєрідним культурним мостом між польськістю та Україною.

Томаш, або теж українською мовою Тимко Падура, народився та помер на території сучасної України. Він брав участь, зокрема, у Листопадовому повстанні. Його зараховують до представників так званої Української школи у польській літературі».

IAR/Т.А.