В Україні відбудеться саміт президентів країн Люблінського трикутника
Брифінг голови Бюро міжнародної політики Якуба Кумоха перед вильотом Анджея Дуди в Україну Foto: PAP/Andrzej Lange

В Україні відбудеться саміт президентів країн Люблінського трикутника

Мета саміту – показати, що Польща та Литва солідарні з Україною у зв’язку із провокаціями та агресією Росії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У понеділок в Україні відбудеться позачерговий саміт Люблінського трикутника. У ньому візьмуть участь президенти Польщі, Литви та України.

Анджей Дуда, Ґітанас Науседа та Володимир Зеленський зустрінуться в Гуті, що на Івано-Франківщині.

Саміт скликали на вимогу України. Його мета – показати, що Польща та Литва солідарні з Україною перед лицем російських провокацій і тиску, – сказав Якуб Кумох, голова Бюро міжнародної політики Канцелярії президента. «Це великий жест з боку обох президентів. Перед Різдвом ми їдемо в Україну, щоб дати зрозуміти, що Польща, Литва та члени НАТО виступають за впевненим спротивом Альянсу діям Росії, (… ), але й запевнити у нашій підтримці членства України як в НАТО, так і в Європейському Союзі», – додав Якуб Кумох.

«Президенти Дуда і Науседа нещодавно брали участь у розмові між Бухарестською дев’яткою та президентом США Джо Байденом, і там було чітко сказано, що про майбутню євроатлантичну інтеграцію України мають вирішувати самі українці, а ніхто інший», – підкреслив міністр.

Перед від’їздом в Україну Кумох повідомив, що президенти також обговорять питання так званих гарантій безпеки, яких Москва вимагає від Заходу. Один з пунктів звучить так: «Сполучені Штати Америки зобов’язуються виключити будь-яке подальше розширення Організації Північноатлантичного договору на схід і відмовитися прийняти до Альянсу країни, які раніше входили до Союзу Радянських Соціалістичних Республік».

«Ці безпрецедентні вимоги з боку Росії є частиною цілого. Ми роками знаємо, що Росія виступає проти розширення НАТО. Ми добре знаємо, що Росія намагається перешкодити євроатлантичній інтеграції України, тому що це стало однією з причин війни проти України, яка триває вже майже вісім років», – сказав він.

Темами саміту також буде ситуація на польсько-білоруському та литовсько-білоруському кордонах. «Ситуація тут набагато краща, ніж місяць тому», – зазначив керівник Бюро.

Люблінський трикутник був заснований в 2020 році владою Польщі, Литви та України. Його метою є зміцнення політичного, економічного та соціального співробітництва, а також підтримка євроатлантичних прагнень Києва.

IAR, PAP/Т.А.