Відбудеться зустріч президентів Польщі та Ізраїлю, України і Німеччини
Анджей Дуда PAP/Darek Delmanowicz

Відбудеться зустріч президентів Польщі та Ізраїлю, України і Німеччини

Це має статися безпосередньо перед урочистістю з нагоди 75-річчя звільнення колишнього концентраційного табору Аушвіц-Біркенау. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Анджей Дуда має зустрітися з президентами Ізраїлю, України і Німеччини. Це має статися безпосередньо перед урочистістю з нагоди 75-річчя звільнення колишнього концентраційного табору Аушвіц-Біркенау. Польське радіо підтвердило, що зустрічі з трьома лідерами є майже певною річчю, але дипломати ще обговорюють можливості особистих зустрічей також з іншими лідерами, що приїдуть до Польщі на цю подію.

Про деталі повідомляє Войцєх Цеґєльський:

«Канцелярія польського президента підтвердила. Що перед запланованою після полудня урочистістю відбудеться розмова президентів Польщі та Ізраїлю – Анджея Дуди та Реувена Рівліна. Анджей Дуда, що буде господарем на урочистості в колишньому німецькому таборі, має також зустрітися з президентами Німеччини і України. У списку гостей церемонії, присвяченої 75-річчя звільнення колишнього концентраційного табору, є також королівські пари з Голландії та Іспанії, а також прем’єр Франції. На урочистість не був запрошений російський президент Владімір Путін. Росію представлятиме посол цієї країни у Варшаві. Найважливішими гостями урочистості будуть колишні в’язні. Організатори анонсували, що їх має приїхати близько двох сотень».

Чотирма днями раніше ювілейні урочистості будуть організовані в Яд Вашем в Єрусалимі. Туди приїдуть, зокрема, президенти Росії і Франції, а також віце-президент США. Анджей Дуда заявив, що не візьме участі в цій урочистості, бо організатори не згодилися на його виступ. Серед промовців є, натомість, Владімір Путін, який останнім часом звинуватив Польщу в співпраці з Гітлером і в тому, що її дії призвели до початку Другої світової війни.

IAR/А.М.