Відзначено річницю перетворення Союзу збройної боротьби в Армію крайову
http://external.polskieradio.pl/files/8ad93e55-e559-44e7-aac5-30b29f4a4b07.file

Відзначено річницю перетворення Союзу збройної боротьби в Армію крайову

Армія крайова була найбільшою підпільною армією в окупованій Європі. Влітку 1944 року в цій формації служило 380 тисяч солдатів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Варшаві, зокрема при Пам’ятнику Польській Підпільній Державі та Армії крайовій, а раніше в Польовій кафедрі Польського війська, відзначено роковини перетворення Союзу збройної боротьби (пол. Związek Walki Zbrojnej) в Армію крайову (пол. Armia Krajowa). У святкуванні взяв участь міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

14 лютого 1942 року, за наказом головнокомандувача Польських збройних сил генерала Владислава Сікорського, Союз збройної боротьби перетворено в Армію крайову. Ця формація була найбільшою підпільною армією в окупованій Європі. Влітку 1944 року в Армії крайовій служило 380 тисяч солдатів.

Голова Управління у справах комбатантів і репресованих осіб Ян Юзеф Каспшик відзначив, що Армія крайова була особливою формацією: «Її створювали чудові досвідчені командні кадри і маси людей, які, вступаючи в ряди АК, хотіли пройти навчання й, ризикуючи здоров’ям і життям, показували, що незалежність є найважливішою цінністю». Ян Юзеф Каспшик подякував ветеранам за те, що вони навчають молоде покоління, «як безкорисливо служити громаді, служити ідеї незалежної Польщі».