Вільнюс погодився на використання польських підручників у польських школах Литви
Лінас Лінкявічюс (Л) та Яцек Чапутович (П) PAP/Radek Pietruszka

Вільнюс погодився на використання польських підручників у польських школах Литви

У Литві є 76 польських шкіл, в яких навчається близько 12 тисяч дітей польського походження. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Литовська влада погодилася, щоби в школах на уроках польської мови використовувалися польські підручники. Про це заявив у Варшаві міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. Дипломат зустрівся зі своїм польським колегою Яцеком Чапутовичем.

Підручники для навчання в Литві дітей польського походження спочатку опрацьовували місцеві польські філологи. Кошти цієї праці були, однак високими, тому на початку цього року Литва умовно допустила підручники з Польщі. Від першого вересня польськими підручниками будуть користуватися першокласники, а в наступних роках такі підручники будуть доступними теж для учнів старших класів. Говорить міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс:

«Ціна литовських підручників – дуже висока. Потрібно було знайти перехідне рішення. Тому ми ввели саме таке рішення, тобто можливість навчатися з польських підручників».

Зі свого боку, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович сказав, що це рішення відповідає польським очікуванням.

У Литві є 76 польських шкіл, в яких навчається близько 12 тисяч дітей польського походження. Крім цього, у Литві працює понад 80 дитячих садочків з польською мовою навчання.

IAR/Я.С.