Віце-прем’єр Пьотр Ґлінський перебуває з робочим візитом у Литві
Міністр культури, спорту і національної спадщини зустрівся 20 вересня зі своїм литовським колегою Сімонасем Каірисем PAP/Leszek Szymański

Віце-прем’єр Пьотр Ґлінський перебуває з робочим візитом у Литві

Міністр культури, спорту і національної спадщини зустрівся 20 вересня зі своїм литовським колегою Сімонасом Каірисом. Розмова стосувалася, серед іншого, співпраці в галузі культури та освіти, – сказав під час зустрічі Пьотр Ґлінський. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польсько-литовська співпраця за останні роки стає все кращою, також поліпшується атмосфера взаємних розмов, – сказав у Вільнюсі віце-прем’єр Пьотр Ґлінський. Міністр культури, спорту і національної спадщини зустрівся 20 вересня зі своїм литовським колегою Сімонасом Каірисом. Розмова стосувалася, серед іншого, співпраці в галузі культури та освіти, – сказав під час зустрічі Пьотр Ґлінський.

«Виконується все більше конкретних рішень чи вимог. Зараз ми вже наближаємося до виконання вимог, які стосуються мови, шкільництва, коли йдеться про польську меншину у Литві. Але увесь час здійснюється дуже цікава програма культурної співпраці».

Пьотр Ґлінський також згадав про актуальні політичні справи. Він зазначив, що Польща і Литва разом повинні протидіяти загрозам з боку Білорусі. Режим Аляксандра Лукашенка веде, як сказав віце-прем’єр, гібридну війну з країнами ЄС.

«Як ви знаєте, на це питання наша відповідь – рішуча і спільна. Також вона є спільною з ЄС та НАТО. Це – наша спільна позиція, польська і литовська. Ми не можемо поступитися цій абсолютно неприйнятній для цивілізованого світу агресії».

Пьотр Ґлінський у Вільнюсі також взяв участь у заходах з нагоди встановлення наріжного каменю для будівництва Дому польської культури у Вільнюсі. Це осідок більшості польських організацій, що працюють у Литві.

IAR/М.К.