Віце-президент США: Польща близька до скасування американських віз

Віце-президент США: Польща близька до скасування американських віз

Майк Пенс висловив задоволення, що Польща наближається до виконання критеріїв приєднання до програми Visa Waiver. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польща є дуже близькою до скасування віз до Сполучених Штатів. Про це під час розмови у Президентському палаці у понеділок заявив віце-президент США Майк Пенс, який зустрівся там із Анджеєм Дудою. Американський політик прилетів до Варшави замість президента Дональда Трампа.

Майк Пенс і Анджей Дуда обговорюють військове та енергетичне співробітництво, а також питання віз. Американський віце-президент заявив, що невдовзі поляки, ймовірно, не потребуватимуть віз до Сполучених Штатів. «Я радію, що Польща наближається до критеріїв прийняття у програму Visa Waiver. Як ми раніше інформували, Сполучені Штати номінують Польщу до програми, як тільки Польща виконає вимоги», – додав він.

Майк Пенс також наголосив, що Дональда Трамп вдячний Польщі за її внесок у співпрацю в НАТО, а особливо за виконання вимог оборонного бюджету. «Дякуємо за підтримку польської сторони, дякуємо за лідерство Польщі в регіоні, а також за гостинність під час нашого візиту», – сказав віце-президент.

Президент Польщі Анджей Дуда подякував американському політику за присутність у Варшаві на вчорашніх урочистих заходах, присвячених 80 роковинам початку Другої світової війни. Він теж підкреслив, що досконало розуміє неприсутність Дональда Трампа у Варшаві. «Я розумію, які причини затримали пана президента Дональда Трампа у Сполучених Штатах. На мій погляд, як президента Республіки Польща, причини цілком зрозумілі та об’єктивні. Сам я, якби опинився у такій ситуації, вчинив би так само», – сказав Анджей Дуда. Він висловив теж сподівання, що президент Трамп відвідає Польщу ще цього року.

Раніше американський президент повідомив, що відкладає візит до Польщі через ураган Доріан, що насувається на Флориду.

IAR/Т.А.