Віцеголова Сейму: Росія є джерелом дестабілізації в Україні, Грузії, Молдові
Ілюстрація PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

Віцеголова Сейму: Росія є джерелом дестабілізації в Україні, Грузії, Молдові

Ришард Терлєцький зауважив, що країни, котрі особливо далеко від Росії, не бачать достатньо «проблему Росії» для таких країн, як Україна, Грузія або Молдова. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Розширення Європейського Союзу та відповідь на питання, чи повинен ЄС бути однією державою, чи федерацією держав, що співпрацюють між собою, є, за словами маршала Сейму Ришарда Терлєцького, найважливішими нині викликами для ЄС.

Керівник парламентського клубу Права і справедливості був одним з учасників панелі, яка відбулася в суботу під час відеоконференції «Європа Карпат».

На думку заступника голови Сейму, двома ключовими питаннями для майбутнього ЄС та Польщі є розширення Унії на країни, які відповідають критеріям. «Друге питання – це майбутнє інтеграції. Це основне питання, чи продовжувати інтеграцію та розбудову єдиної держави, чи зберегти національні держави, які тісно співпрацюють», – сказав він.

Терлєцький зазначив, що існує також проблема національних парламентів, яким європейські установи надають лише роль спостерігачів. «Що важко прийняти», – додав він.

Голова клубу ПіС висловився за більшу присутність США в Європі, особливо на східному фланзі НАТО. Заступник спікера наголосив, що не всі члени ЄС бачать «проблему Росії» однаково. Особливо, за його словами, це ті країни, які віддалені від російських кордонів і не помічають, що Росія є джерелом дестабілізації в Україні, Грузії та Молдові. Тому, на думку Терлєцького, Бухарестській дев’ятці (Б9) відводиться важлива роль.

Бухарестська дев’ятка – це країни східного флангу НАТО (Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія).

Інший учасник панелі, голова комітету закордонних справ Сейму Литви, Жиґімантас Павільоніс, у свою чергу, заявив, що найбільші проблеми та виклики надходять не із Заходу, а зі Сходу. Він згадав, серед інших, проблеми з демократією в Україні, Білорусі, Молдові та Росії.

Павільоніс підтримав створення парламентського форуму для країн Ініціативи Трьох морів. «Це було би місце, де ми могли б говорити про співпрацю, оскільки, на мій погляд, Європа ще не єдина», – додав він.

Депутат Європарламенту Здзіслав Краснодембський також розповів про загрозу, яку представляє Росія. «Російське проникнення стосується всієї Європи», – зазначив він і привів приклади, що колишні канцлери Німеччини та Австрії працювали у російських компаніях. «Страх перед Росією не повинен паралізувати нашу присутність у структурах ЄС або НАТО», – підкреслив євродепутат.

PAP/Т.А.