Віцеголова Сейму: Україна захищає теж кордони Польщі та європейської цивілізації
Заступники голів парламентів Польщі, Литви та України у селі Широкине на лінії зіткнення twitter.com/PLinUkraine

Віцеголова Сейму: Україна захищає теж кордони Польщі та європейської цивілізації

У перший день візиту на Донбас парламентарії країн Люблінського трикутника підписали декларацію із засудженням агресії РФ та вимогою відвести російські війська. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Заступник голів парламентів Польщі, Литви та України, котрі перебувають на Донбасі, підписали спільну декларацію. У ній представники країн Люблінського трикутника засуджують російську агресію та вимагають відведення військ Росії.

Віцемаршалок Сейму Польщі Малґожата Ґосєвська, віцемаршалок Сейму Литви Паулюс Саударґас та віце-спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук спільно здійснили візит на позиції української армії у селі Широкине на лінії фронту. Там теж підписали спільний документ. Як сказала Малґожата Ґосєвська, нині Україну потрібно підтримати у війні, що триває, бо Україна захищає не тільки свої кордони, але також Польщі та всієї європейської цивілізації. Заступник голови українського парламенту подякував Польщі та Литві за підтримку і солідарність у важкий для України час.

Позиції російських бойовиків розташовані приблизно за кілометр від постів українських сил у Широкиному. Як пояснив заступник командувача операціями Об’єднаних сил генерал-майор Едуард Москальов, останнім часом проросійські війська все частіше використовують снайперів та скидають російські міни за допомогою безпілотників.

Де вони беруть сучасну зброю, сучасну військову техніку, звідки у них стільки боєприпасів? Відповідь – як зазначає генерал Москальов – очевидна: Росія озброює та очолює війська так званих сепаратистів за допомогою своїх офіцерів.

Як підкреслила заступниця маршалка Сейму Польщі Малґожата Госєвська, внаслідок обстрілу російськими військами Широкине перетворилося на руїну. Як додала вона, саме так проявляється так званий «русскій мір» – місце, де вирувало і має вирувати життя, стало одними величезними руїнами.

Сьогодні віцемаршалок Малґожата Ґосєвська відвідає Авдіївку та Слов’янськ. Там вона зустрінеться із українськими військовими та цивільним населенням, котре живе при так званій лінії розмежування.

Нагадаємо, Малґожата Ґосєвська розпочала свій візит до України ту вівторок, із вшанування та покладання квітів до Стіни пам’яті загиблих за України перед Михайлівським золотоверхим монастирем у Києві.

Заступниця голови Сейму Польщі Малґожата Госєвська наголосила, що візит парламентаріїв країн Люблінського трикутника на схід України є знаком солідарності з Україною, а також це демонструє Росії, що немає згоди на порушення міжнародного права, агресії та політики, яку Росія проводила протягом багатьох років. Послання, як підкреслила Ґосєвська, буде направлено Путіну як рішучий спротив та заява про те, що Україну не залишать саму.

Парламентарії Люблінського трикутника також хочуть звернутися до країн Заходу щодо більш рішучих дій в умовах російської військової ескалації на кордонах України та на окупованих територіях.

IAR/Т.А.