Віцеголови Сеймів Польщі та Литви їдуть на Донбас
Українські війська на Донбасі (ілюстрація) Foto: ВО «Свобода», CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Віцеголови Сеймів Польщі та Литви їдуть на Донбас

Головні цілі візиту в Україну парламентарів країн Люблінського трикутника – висловлення солідарності з Києвом та протистояння російській агресії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Під час свого візиту до України заступниця голови Сейму Республіки Польща Малґожата Ґосєвська поїде до Маріуполя та Слов’янська на Донбасі, де зустрінеться з представниками українських збройних сил, а також перебуватиме на лінії розмежування.

«В умовах невиправданої ескалації ситуації з безпекою навколо та в Україні внаслідок концентрації збройних сил Російської Федерації парламентарі країн Люблінського трикутника вирішили за ініціативою польської сторони продемонструвати солідарність та зробити спільний заклик до дотримання норм міжнародного права», – йдеться у заяві Посольства Республіки Польща в Києві.

Тому 20-23 квітня 2021 року заступниця голови Сейму Республіки Польща Малґожата Ґосєвська перебуватиме з візитом в Україні спільно з делегацією у супроводі посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького.

Раніше польська політикиня заявила, що головними цілями поїздки в Україну парламентарів з держав Люблінського трикутника є висловлення солідарності та протистояння російській агресії. «Ми хочемо, щоб Україна знала, що вона не самотня», – наголосила вона і додала, що Путін має зрозуміти, що будь-які подальші дії, спрямовані проти України, зіткнуться із рішучим протестом.

Зокрема у вівторок заступниця голови Сейму Ґосєвська вшанує пам’ять жертв російської агресії біля Стіни пам’яті загиблих за Україну солдатів перед Михайлівським Золотоверхим монастирем у Києві.

У середу в Маріуполі Ґосєвська разом із першим заступником голови Верховної Ради України Русланом Стефанчуком та заступником голови Сейму Литви Пауліусом Саударґасом зустрінуться у форматі Люблінського трикутника, щоб дізнатись про ситуацію з безпекою та поговорити з командуванням та солдатами 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

Цього ж дня запланований візит на лінію розмежування військ та зустрічі з представниками українських збройних сил. Посол Ціхоцький також планує передати в дитячий центр «Ковчег» комп’ютерну техніку, придбану на кошти польського Міністерства закордонних справ межах Польської допомоги на розвиток.

У четвер Малґожата Ґосєвська планує відвідати міста Авдіївка та Слов’янськ. В Авдіївці вона зустрінеться з командуванням та бійцями 72-ї окремої механізованої бригади. Політикиня також відвідає початкову школу, відремонтовану за кошти Міністерства закордонних справ Республіки Польща, та Слов’янську центральну районну лікарню, оснащену за кошти Міністерства закордонних справ Республіка Польща обладнанням для порятунку хворих на Covid-19.

У Слов’янську запланована зустріч у Польсько-українському центрі освіти та науки при Донбаському державному педагогічному університеті, у співпраці з яким Посольство Республіки Польща в Україні розробляє освітні проекти. Делегація також відвідає районну бібліотеку, де заступниця голови Сейму відкриє проект «Польська полиця», реалізований Посольством Республіки Польща в Києві, Інститутом книги, Міжнародною асоціацією польських підприємців в Україні та Фондом допомоги для Поляків на Сході. Книжки, які будуть передані в рамках проекту, будуть доступні як польською, так і українською мовами, – наголошено у повідомленні.

У п’ятницю в Києві Малґожата Ґосєвська покладе вінки на польському військовому кладовищі в Києві-Биківні.

Потім вона зустрінеться із заступником голови Верховної Ради України Оленою Кондратюк, з якою перед Хрестом Небесної Сотні вшанують героїв Майдану.

PAP/Т.А.