Віцеміністр здоров'я Польщі прокоментував тривожну ситуацію із коронавірусом
Ілюстраційне фото PAP/Tomasz Gzell

Віцеміністр здоров’я Польщі прокоментував тривожну ситуацію із коронавірусом

За словами Вальдемара Краски, збільшення числа нових випадків коронавірусу було очікуваним, але тривожним є все більша кількість осіб, які потрапляють до лікарень. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністерство здоров’я Польщі повідомило у середу, 28 жовтня, про 18820 нових випадків зараження коронавірусом. Це черговий добовий рекорд інфікувань у Польщі. Протягом попередньої доби померло теж 236 осіб, з яких 207 мали супутні захворювання – це найбільший приріст від початку пандемії у країні. Одужало теж 4267 осіб.

Віцеміністр здоров’я Польщі Вальдемар Краска заявив в ефірі телеканалу TVP Info, що найбільш тривожним є те, що все більше осіб помирає від коронавірусу, і те, що дедалі більше заражених потрапляє до лікарень:

«Найновіші дані, на жаль, не сповнюють оптимізмом. Усе у наших руках. Я гадаю, що найближчі дні будуть дуже важливими та ключовими для подальшого розвитку епідемії, оскільки, на жаль, все більше із заражених осіб потрапляє до лікарень, заповнює запас ліжок, що призначені для хворих з коронавірусом. На жаль, все більше осіб потрапляє на інтенсивну терапію і має використовувати апарати штучного дихання. Це дуже тривожно».

Водночас речник головного санітарного інспектора Польщі Ян Бондар сказав, що таке число нових заражень було очікуваним:

«Це зростання було у певному сенсі очікуваним. Натомість, найбільше я побоююсь того, що натовпи людей, які нині вийшли на демонстрації, збираються на вулицях, за декілька днів поїдуть до своїх батьків, бабусь, дідусів, а це, у свою чергу, ще за декілька днів призведе до насправді великої хвилі нових госпіталізацій».

Речник закликав відповідально поводитися під час пандемії:

«Я закликаю усіх, попри різні емоції з різних причин, все ж зберігати здоровий глузд. Усі, хто порушує правило соціальної дистанції, не повинні у найближчі дні контактувати з людьми з груп ризику, старшими людьми, хворими особами».

Нагадаємо, що від минулого четверга по всій Польщі тривають протести проти рішення Конституційного суду про те, що положення, які дозволяють аборти у разі високої ймовірності тяжких та незворотних порушень плода або невиліковних захворювань, що загрожують життю, суперечать польській конституції.

Також у найближчу неділю, 1 листопада, у Польщі святкуватимуть День усіх святих. Цими днями люди масово йдуть на цвинтарі, аби відвідати могили своїх рідних.

IAR/Т.А.