Вихідні в Польщі в 2022 році. Як запланувати довгі вікенди
Фото ілюстративне fotolia.com

Вихідні в Польщі в 2022 році. Як запланувати довгі вікенди

У 2022 році можна розраховувати на кілька довгих вікендів, якщо завчасно запланувати відпустку на окремі дні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Цього року загалом передбачається 113 вільних від роботи днів. Окрім суботи та неділі, буде ще 13 додаткових вихідних, пов’язаних з відзначенням державних та релігійних свят.

Календар свят у 2022 році

1 січня  (суботая) – Новий рік
6 січня  (четвер) – Богоявлення
17 квітня (неділя) – Великдень
18 квітня  (понеділок) – Великодневий понеділок
1 травня (неділя) – Свято праці
3 травня  (вівторок) – День Конституції Польщі
5 червня (неділя) – День Святої Трійці
16 червня (четвер) – Свято Тіла і Крові Христових
15 серпня  (понеділок) – День Війська Польського, Внебовзяття Марії
1 листопада  (вівторок) – День Всіх Святих
11 листопада (п’ятниця) – День Незалежності Польщі
25 грудня (неділя) – Різдво Христове
26 грудня (понеділок) – Різдво Христове (другий день) Довгі вікенди-2022. Коли взяти вихідний

Якщо завчасно все спланувати, то в 2022 році можна отримати одразу 8 так званих довгих вікендів. Перша нагода відпочивати довше звичайного випаде за кілька днів. Якщо взяти відпустку на п’ятницю 7 січня, то з урахуванням святкового четверга 6 січня, можна отримати підряд аж 4 (!) дні на відпочинок від роботи. А можна й не брати відпустки, а просто використати право на додатковий вихідний через те, що 1 січня припало на суботу!

Друга нагода продовжити вихідні випаде вже навесні на Великдень. 16, 17 та 18 квітня будуть вихідними.

Наступна така можливість припадає на початок травня. Вільними від роботи будуть 30 квітня, 1 та 3 травня. Оскільки 1 травня припадає на неділю, то роботодавці повинні надати працівникам додатковий день вихідного. Взяти його можна у понеділок 2 травня. Таким чином відпочинок триватиме з суботи по вівторок включно, а це аж 4 дні. 

У червні на чотири поспіль вихідних можна розраховувати, якщо заздалегідь взяти відпустку на п’ятницю, 17 червня. Четвер 16 червня й так буде вихідним через відзначення Свята Тіла і Крові Христових, а 18-19 червня – це субота-неділя.

У серпні випаде нагода відпочивати три дні посіль від роботи. У понеділок, 15 серпня, відзначатиметься свято Внебовзяття Марії, яке є державним вихідним.

Вікенд з цілих 4-х днів можна зробити собі і в листопаді. Вистачить взяти вихідний у понеділок, 31 жовтня. Вівторок, 1 листопада, є вільним від роботи, адже цього дня відзначається День Всіх Святих. Крім того, в листопаді буде ще один подовжений вікенд. Усе через те, що День Незалежності Польщі припадає на п’ятницю.

Останній місяць року також принесе 3-денний вікенд. Різдво в 2022 році відзначатиметься в неділю, тож його другий день, понеділок 26 грудня, також буде вихідний.