XV Катинський марш тіней: Поляки вшановують пам’ять польських офіцерів, вбитих радянськими військовими
XV Катинський марш тіней на вулицях Варшави PAP/Tomasz Gzell

XV Катинський марш тіней: Поляки вшановують пам’ять польських офіцерів, вбитих радянськими військовими

Координатор XV Катинського маршу тіней Ярослав Врублєвський відмітив, що цього року захід був особливо важливим з огляду на інформацію про вбивства російськими окупантами українських полонених. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Варшаві кілька сотень людей беруть участь у XV Катинському марші тіней, мета якого – вшанувати пам’ять польських офіцерів, вбитих радянськими військами в 1940 році.

Координатор XV Катинського маршу тіней Ярослав Врублєвський відмітив, що цього року захід був особливо важливим з огляду на інформацію про вбивства російськими окупантами полонених в Україні.

«Сьогодні ми дізнаємося, що були знайдені тіла людей, у яких руки були зв’язані за спиною, якими стріляли в потилиці, – це так званий катинський метод. Росіяни ведуть себе так само як і тоді. Вони ні на кого не зважають. Це страшно», – сказав Ярослав Врублєвський.

В Марші беруть участь реконструктори, одягнені у форму окремих міжвоєнних військових частин, а також поліції та офіцерів Корпусу кордонної охорони. В Марші беруть участь також жінки та діти, що символізують сім’ї жертв Катинського розстрілу. Марш проходить в тиші, але під час зупинок учасники зачитують листи та записки, знайдені в катинських могилах.

Кінцевий пункт Маршу – Пам’ятник полеглим і вбитим на Сході.

IAR/Д.Ю.