Як українцям зробити дитині закордонний паспорт у Польщі без згоди другого з батьків
Фото ілюстративне fotolia.com

Як українцям зробити дитині закордонний паспорт у Польщі без згоди другого з батьків

Чимало біженців з України прибули до Польщі з дітьми, у яких не було закордонного паспорта. При зверненні до консульства для виготовлення такого паспорта потрібно надати згоду іншого з батьків. А якщо її отримати неможливо з різних причин? Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Консул України в Гданську Олександр Плодистий розповів про те, що робити тим, хто хоче виготовити дитині закордонний паспорт, але зв’язку з другим із батьків, який повинен надати нотаріальну згоду, немає.

Тоді треба звертатися до Державної міграційної служби. При оформленні закордонного паспорта в відокремленому підрозділі ДП “Документ” (Варшава, Краків, Гданськ – ред.), який підпорядковується Державній міграційній службі, згода другого з батьків не вимагається. У консульстві – вимагається. У чому різниця? Коли дитина виїжджає з України за кордон з одним із батьків, то Держприкордонслужба вимагає дозвіл іншого з батьків на виїзд. Натомість, коли людина робить паспорт дитині за кордоном, то вже немає такого контролю, тому держава включила запобіжник – згоду іншого з батьків”, – сказав він.

Також консул розповів, що робити, якщо один із батьків не може дати дозвіл на виготовлення дитині закордонного паспорта, оскільки перебуває в Україні в зоні бойових дій. 

“Якщо хтось із батьків зараз на військовій службі у зоні бойових дій, то він чи вона може написати цю згоду і завірити у командира військової частини, який на час війни має такі повноваження”, – зазначив Олександр Плодистий.

Він також наголосив, що нотаріальна згода від другого з батьків на виготовлення дитині закордонного паспорта в консульській установі України в Польщі чи де-небудь за кордоном не вимагається, якщо  дані про батька були внесені до свідоцтва про народження зі слів матері, якщо другий з батьків позбавлений батьківських прав, вважається безвісті зниклим, помер або не сплачує аліменти. У випадку останнього потрібно взяти спеціальну довідку від Державної виконавчої служби. Така довідка дійсна протягом місяця.