Яцек Чапутович: З новим держсекретарем політика США щодо Росії не зміниться
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ed/Jacek.Czaputowicz.JPG/267px-Jacek.Czaputowicz.JPG

Яцек Чапутович: З новим держсекретарем політика США щодо Росії не зміниться

Голова МЗС наголосив, що США і Польща підтримують цілісність України та надають їй військову допомогу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Напевно ми будемо співпрацювати з новим державним секретарем США Майклом Помпео, сподіваюся, що стратегічної зміни у закордонній політиці США не буде», – заявив у четвер, 15 березня, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович. Він запевнив, що відносини Польщі зі США «дуже добрі».

У вівторок президент США Дональд Трамп поінформував про звільнення Рекса Тіллерсона з посади державного секретаря і заміну його дотеперішнім директором ЦРУ Майклом Помпео.

На хвилях Польського радіо Яцек Чапутович підкреслив, що у нього були «добрі контакти» з Тіллерсоном. Водночас він додав, що «задоволений» призначенням нового державного секретаря. «Напевно ми будемо співпрацювати (…). З кожним держсекретарем ми будемо співпрацювати», – запевнив він.

Яцек Чапутович також сподівається, що стратегічної зміни у напрямку закордонної політики США у нашому регіоні не буде.

Міністр наголосив, що відносини зі США «дуже добрі». «Маємо спільні інтереси, спільно бачимо загрозу з боку Росії. США підтримують Польщу, підтримують проекти Тримор’я, інтеграцію у межах цього регіону, вони гарантують нам безпеку», – сказав Чапутович. За його словами, Польща хоче, аби присутність американських військ перетворилася у «постійну та зростаючу».

Міністр закордонних справ Польщі вважає, що політика США щодо Росії є «цілком рішучою».

«США підтримують територіальну цілісність, як і Польща, України, надають їй військову допомогу, вони підтримують збереження санкцій через анексію Криму та у зв’язку із ситуацією на Донбасі», – зазначив Чапутович.

На погляд очільника польської дипломатії, позиція США у справі Росії не зміниться, «а, можливо, ці дії будуть ще більш рішучими, (…) аби це були чіткі сигнали, що немає згоди у сучасному світі на порушення засад міжнародного права».