ЄС дозволив в'їзд деяким категоріям громадян України

ЄС дозволив в’їзд деяким категоріям громадян України

Сьогодні в Євросоюзі оприлюднили список з 14 «безпечних» країн з-за меж Спільноти, громадянам яких дозволили в’їзд з 1 липня. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Рада Європейського Союзу визначила категорії громадян третіх країн, також України, яким дозволять в’їзд з 1 липня. Посилаючись на рекомендації Ради ЄС.

У рекомендаціях говориться, що якщо тимчасові обмеження продовжують застосовуватися до третьої країни, такі категорії мають бути від них звільнені незалежно від цілей поїздки: громадяни третіх країн, які є членами сімей громадян країн ЄС; довгострокові резиденти з посвідкою на проживання в країнах ЄС або довгостроковою візою і члени їх сімей.

Крім того, конкретні категорії перелічено в додатку до документа: фахівці в області охорони здоров’я і по догляду за літніми людьми; прикордонники; сезонні працівники; працівники транспортної сфери; дипломати та співробітники міжнародних організацій; транзитні пасажири; пасажири, які подорожують за сімейними обставинами; моряки; біженці; студенти; висококваліфіковані працівники.

Нагадаємо, сьогодні ЄС опублікував список з 14 країн, громадяни яких можуть відвідувати країни Євросоюзу без обмежень з 1 липня. До даного «зеленого» списку Україна поки що не входить, однак він буде оновлюватися щодва тижні.

У Міністерстві охорони здоров’я роз’яснили, що на сьогодні показник захворювання на коронавірус в Україні становить 57 випадків на 100 тисяч населення, що перевищує встановлений ЄС орієнтир не більше 16 випадків на 100 тисяч.

rbc.ua/Т.А.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.