Європейська комісія пропонує майже 132 млрд євро для Польщі
Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock / Alexandros Michailidis

Європейська комісія пропонує майже 132 млрд євро для Польщі

Йдеться про безповоротні гранти з фонду реконструкції та з бюджету Євроспільноти на 2021-2027 роки. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Європейська комісія пропонує надання Польщі майже 132 млрд євро безповоротних грантів з фонду реконструкції та з бюджету ЄС на 2021-2027 роки.  

Кореспондентка Польського радіо з Брюсселя Беата Пломецька підрахувала, що до понад 37,5 млрд євро грантів з фонду реконструкції, зокрема на згуртування, розвиток сільських територій та енергетичну трансформацію, слід додати майже 94 млрд євро, які запропонували Польщі в лютому на саміті ЄС, присвяченому питанням бюджету. Якщо до цього додати згадані останніми днями кредити з низьким відсотком з фонду реконструкції, то, за пропозицією Єврокомісії, Польща повинна отримати майже 158 мільярдів євро. Гроші з фонду реконструкції мають бути дотупними від січня протягом двох років. Бюджет ЄС буде складений на 7 років.
Але пропозицію Єврокомісії стосовно розподілу грошей на всі країни мають схвалити уряди країн ЄС. Разом з її оприлюдненням, розпочалися консультації. Першу спробу порозумітися європейські лідери здійснять на саміті 19 червня.

IAR/Н.Б.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.