З лютого Краківський Карітас знайшов житло близько 7000 біженцям з України
Допомога для українських біженців https://www.krakowcaritas.pl/

З лютого Краківський Карітас знайшов житло близько 7000 біженцям з України

Працівники Карітасу наголошують, що допомога можлива завдяки донорам — окремим особам, неурядовим організаціям, школам та компаніям з усього світу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

З часу російської агресії проти України Краківський Карітас допоміг знайти житло щонайменше 7000 біженцям і відправив в Україну близько 2 тисяч тонн гуманітарної допомоги.

Підсумок допомоги українцям опублікувала Краківська архиєпархія напередодні Всесвітнього дня мігранта та біженця. 

«Карітас Краківської архидієцезії вперше у своїй історії мав справу безпосередньо з величезним потоком біженців до нашого міста, спричиненим нападом Росії на Україну. Можу сказати, що ми добре склали цей іспит», — зазначив директор краківського Карітасу о. Томаш Стець. Він підкреслив, що з 24 лютого організація постійно допомагає біженцям у Польщі та людям, які залишилися в Україні, і масштаби допомоги дуже великі.

Офіс Карітасу в Кракові виконував щоденні обов’язки, надаючи інформацію, направляючи на проживання та надаючи матеріальну допомогу. Далі роботу взяв на себе створений при офісі Центр допомоги мігрантам та біженцям. Президент Республіки Польща Анджей Дуда відвідав один із краківських центрів для біженців Карітас.

Окрім надання допомоги, Карітас також намагається інтегрувати біженців та допомогти їм організувати своє перебування. Центр допомоги мігрантам та біженцям організовує курси польської мови та інтеграційні заходи для жінок. Карітас також організовує зустрічі з працівниками служби зайнятості.

Працівники Карітасу наголошують, що допомога можлива завдяки донорам — окремим особам, неурядовим організаціям, школам та компаніям з усього світу.

Карітас також впроваджує, серед іншого, програму «Родина до родини», у рамках якої поляки пожертвували майже 70 мільйонів злотих потребуючим родинам у країнах, охоплених конфліктом.

PAP/В.Г.