З печери у Татрах підняли тіла двох померлих спелеологів

З печери у Татрах підняли тіла двох померлих спелеологів

Пошукова операція двох вроцлавських спелеологів, котрі застрягли і загинули у Великій Сніжній печері в Татрах, тривала від 17 серпня. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Рятівники добровольчої рятувальної служби у Татрах (TOPR) у четвер підняли тіла двох спелеологів з Вроцлава у Великій Сніжній печері в Татрах. Чоловіки застрягли у тісному, невідомому дотепер коридорі печери і там загинули.

Тіла спелеологів транспортували до Закопаного гелікоптером. Для встановлення причин смерті проведуть розтини тіл померлих. Прокуратура розслідує справу.

Пошукова операція у Великій Сніжній печері тривала від 17 серпня. Двоє членів одного із вроцлавських спелеоклубів під час дослідження досі невідомих коридорів цієї найбільшої та найглибшої татранської печери були відрізані водою, що залила частину коридору. Четверо їхніх колег змогли вийти з печери та повідомити рятівників TOPR.

Операція рятувальників TOPR, яким допомагали їхні словацькі колеги, полягала у копіткому розширенні із застосуванням вибухівки вузьких і тісних коридорів, у яких застрягли спелеологи.

Тіло першого померлого спелеолога виявили 22 серпня. 30 серпня рятувальникам вдалося дістатися до тіл обох ув’язнених у печері. Потім розпочалася операція із підняття тіл на поверхню.

У рятувальній операції взяло участь кількадесят гірських рятувальників і пожежників. Їм допомагали також солдати, котрі готували спеціальні вибухові пристрої для розширення коридору.

PAP/Т.А.