З Польщі витурять шведського неонациста

З Польщі витурять шведського неонациста

За інформацією польських спецслужб, швед, який приїхав на парамілітарну підготовку до Польщі, є членом радикальної північноєвропейської націонал-соціалістичної організації. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Речник міністра-координатора спеціальних служб Польщі Станіслав Жарин поінформував, що очільник Міністерства внутрішніх справ та адміністрації підтримав побоювання Агентства внутрішньої безпеки, що присутність громадянина Швеції Антона Т., члена неонацистського руху, загрожує безпеці і прийняв рішення про негайне витурення його з Польщі. Він додав, що це рішення є прикладом ефективної профілактики терористичних загроз. За його словами, зобов’язання іноземця повернутися до своєї країни походження з умовою негайного виконання дозволяє державі нейтралізувати потенційну загрозу. За словами Жарина, шведа видворять у найближчі дні.

Відомо, що швед приїхав до Польщі на парамілітарні вишколи.

«Очільник Міністерства внутрішніх справ та адміністрації підтримав занепокоєння Агенства внутрішньої безпеки щодо присутності шведа у Польщі, визнавши, що він становить серйозну, реальну та поточну загрозу для громадської безпеки та порядку. Чоловік є членом Північного руху опору, що ставить метою створення за допомогою революції північноєвропейської націонал-соціалістичної республіки», – повідомив Станіслав Жарин. Північний рух опору діє у Швеції, Фінляндії, Норвегії та Данії.

Згідно із повідомленням, Антон Т. у минулому був засуджений шведським судом на півтора роки позбавлення волі за співучасть у замахах з використанням саморобних вибухових пристроїв, зокрема, на центр для іммігрантів у місті Гетеборг.

До Польщі він прибув на парамілітарну підготовку, під час якої чоловік мав намір навчитися використовувати таку саму зброю, яку використовував терорист Брентон Таррант під час замаху на мечеті у місті Крістчерч у Новій Зеландії. Тарранта обвинуватили у вбивстві 51 особи та спробі вбивства ще 40 людей.

За словами Станіслава Жарина, від 2016 року Агентство внутрішньої безпеки Польщі видворило з Польщі загалом 14 осіб. За цей період спецслужби також помістили 26 прізвищ 26 у перелік осіб, присутність яких у Польщі є небажаною.

PAP/Т.А.