Захисники України 2022 мають свій сквер у польському місті Познань
Сквер Захисників України 2022 у Познані є знаком поваги і підтримки героїчних українців, які борються за свою свободу, а також за всю Європу, яка опинилася під загрозою foto:pixabay/kolaż Nazar Oliynyk PRdZ

Захисники України 2022 мають свій сквер у польському місті Познань

У четвер, 23 червня, у Познані урочисто відкрили сквер Захисників України 2022. Він розташований в околицях моста святого Роха. Про створення скверу, на знак поваги захисникам України, вирішила у квітні міська рада Познані. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Табличка з назвою скверу говорить, що Познань висловлює повну солідарність із Україною, а також захоплення її мешканцями, які борються з російською агресією.

«Встановлення міською радою Познані скверу Захисників України 2022 – це данина поваги бійцям і вираз підтримки всіх тих, хто, рятуючись від війни, знайшов притулок у Познані», – йдеться у тексті на дошці.

Як підкреслив у четвер голова міської ради Познані Ґжегож Ґанович, ідея, щоб у Познані було місце, присвячене героїчним українцям, які борються за свою свободу, а також за всю Європу, яка опинилася під загрозою, виникла вже через день після спалаху війни.

«Було багато ініціатив, пов’язаних із цим, усі висловлювали глибоку потребу в такому місці в Познані. Міська рада одноголосно вказала місце і без суперечок прийняла рішення, одностайно переконавшись, що злочини, скоєні Російською Федерацією в Україні, не прийнятні», – сказав голова міськради.

Наприкінці лютого 2022 року громадські організації Познані, які співпрацюють у складі Cyryl Club, ініціювали збір підписів із метою створення в Познані скверу пам’яті Захисників України. Петицію підписали кілька сотень людей із різних куточків Польщі, в тому числі багато українців, які приїхали до столиці Великопольщі з охопленої війною країни.

РАР/Л.І.