«Запрошували» українців до Польщі за 50 злотих, випивку і обід
Затримання керівника злочинної групи bieszczadzki.strazgraniczna.pl/

«Запрошували» українців до Польщі за 50 злотих, випивку і обід

У Польщі затримали злочинну групу, яка торгувала запрошеннями для громадян України, підкуповуючи підставних осіб невеликою винагородою, алкоголем і закускою. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Суд у Перемишлі засудив 16 членів організованої злочинної групи до умовних термінів позбавлення волі від шести місяців до одного року та штрафу, яка через підставних осіб «запрошувала» громадян України до Польщі, завдяки чому вони отримували візи та могли в’їхати на територію Європейського Союзу.

Як сказала у вівторок майор Ельжбєта Пікор з Бескидського відділу Прикордонної служби, який вийшов на слід злочинної групи, особи, котрі запрошували громадян України, отримували за свою «гостинність» гроші, обіди та алкоголь. Групою керував 55-річний житель міста Ярослав.

За словами Пікор, голова групи вербував серед знайомих осіб, котрі «запрошували» громадян України. На підставі фіктивних запрошень іноземці отримували візи, а потім в’їжджали до ЄС. У свою чергу, завербованим до співпраці «гостинним» полякам пропонували за фіктивне запрошення по 50 злотих, випивку і закуску до неї.

Вона додала, що жителі Підкарпаття, котрі брали участь у незаконній схемі, були спеціально підготовлені – перед внесенням відповідних клопотань до воєводського управління, «сторона, яка запрошувала» відкривала банківський рахунок. На нього керівник групи перераховував приблизно 15 тис. доларів, що мало підтверджувати наявність коштів на покриття витрат на проживання іноземця.

Готові запрошення перепродували громадянам України за суму від 1 до 2 тис. злотих. За даними польських прикордонників, таким чином приблизно 150 громадян України отримали візи, а потім в’їхали на територію Польщі та, зокрема, до Чехії.

За словами Пікор, загалом у справі підозрюваних є 22 громадян Польщі.

PAP/Т.А.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.