Заступник голови МЗС Польщі: польські танки допомогли українцям під час контрнаступу
Заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач PAP/Rafał Guz

Заступник голови МЗС Польщі: польські танки допомогли українцям під час контрнаступу

Саме польські танки допомогли українцям досягти успіху, — зазначив заступник голови Міністерства закордонних справ Польщі Марцін Пшидач. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Українці здійснили сміливий і ефективний контрнаступ, але Росія все ще залишається величезною загрозою. Як євроатлантична спільнота ми маємо зберігати єдність і продовжувати підтримувати Україну — саме польські танки допомогли українцям досягти успіху, — зазначив заступник голови Міністерства закордонних справ Польщі Марцін Пшидач.

У вівторок, 13 вересня, в ефірі радіостанції RMF FM Марціна Пшидача запитали про поточну ситуацію в Україні у зв’язку з контрнаступом і звільненням частини окупованих територій на сході країни.

«Безумовно, це дуже велика зміна ситуації на фронті в Україні; дуже позитивна з точки зору України та Заходу в широкому сенсі. Багато хто недооцінював готовність української армії здійснити такий контрнаступ, але він був здійснений з бравадою й успішно проведений — тисячі квадратних кілометрів були відбиті у росіян», — підкреслив дипломат.

Марцін Пшидач також звернув увагу на дії української армії на Херсонщині. «Водночас йде контрнаступ на півдні, де росіяни були набагато більш укріплені, й це набагато складніша операція, але на цьому етапі шкала рішучості трохи зміщується в українську сторону», — сказав він.

Марцін Пшидач підкреслив, що, серед іншого, саме передані Польщею танки Т-72 допомогли Україні в успішному контраступі. «Польща надає підтримку, але ми також очікуємо, що наші партнери із Західної Європи зроблять трохи більше, ніж раніше», — додав він.

За оцінкою Марціна Пшидача, повномасштабний напад на Україну виявився для Росії провальним через недосягнення більшості цілей.

Заступника міністра закордонних справ також запитали про можливі подальші кроки путіна, зокрема про погрози застосування тактичної ядерної зброї. «Це, безумовно, інструмент впливу Кремля на Західну Європу — ця непередбачуваність, страх застосування невикористаних досі засобів або, наприклад, загроза дестабілізації АЕС в Енергодарі», — сказав він.

PAP/Д.Ю.