Затримана одна особа у справі пошкодження пам’ятника Пілсудському у Кракові
Фото ілюстративне Pixabay License

Затримана одна особа у справі пошкодження пам’ятника Пілсудському у Кракові

У прокуратурі Кракова підтвердили затримання особи, причетної до спаплюження пам’ятника легіонерам і Пілсудському. За неофіційною інформацією ЗМІ, затриманий – це громадянин України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У прокуратурі Кракова підтвердили затримання особи, причетної до спаплюження пам’ятника легіонерам та Юзефу Пілсудському, однак більше подробиць не розголошують. Водночас, за неофіційною інформацією ЗМІ, затриманий – це громадянин України.

Заарештовано одну особу у справі про пошкодження пам’ятника Юзефу Пілсудському та легіонерам на вул. Пілсудського в Кракові шляхом розфарбування його в кольори українського прапора, – підтвердили у понеділок в Окружній прокуратурі Кракова. Інцидент із плюндруванням трапився у ніч з 5 на 6 листопада.

Речник Окружної прокуратури Кракова Януш Гнатко підтвердив PAP у понеділок, що одна особа була затримана у цій справі, втім він не надав жодної додаткової інформації. «На даному етапі ми не можемо надати жодної додаткової інформації», – зазначив він.

Радіо RMF FM, посилаючись на неофіційну інформацію своїх репортерів, у понеділок повідомило, що поліції вдалося відшукати та затримати одного зі зловмисників. За даними радіо, він є громадянином України. «Він пояснив, що нібито саме такий „наказ” зруйнувати пам’ятник Юзефу Пілсудському отримав до 11 листопада, тобто Дня Незалежності», – повідомляє RMF FM.

Відомо також, що другого зловмисника розшукують і, ймовірно, він вже покинув Польщу. Розслідуванням у цій справі, крім поліції, займається також Агентство внутрішньої безпеки.

Пошкодження пам’ятника маршалу Юзефу Пілсудського та чотирьом легіонерам у центрі Кракова помітили у суботу вранці. Фігури були розфарбовані кольорами українського прапора у зворотному порядку – жовто-блакитним. На місці події також виявили шматок картону із написом українською «Польща не тільки для панів». Однак це не означає, що вандал – українець, повідомили тоді в поліції. Того ж дня вранці комунальники усунули фарбу з пам’ятника.

Посольство України в Польщі відразу засудило акт вандалізму, розцінивши його як провокацію, спрямовану на погіршення добросусідських стосунків між Україною та Польщею. «У зв’язку з інформацією в ЗМІ про осквернення пам’ятника Юзефу Пілсудському в Кракові, ми рішуче засуджуємо цей акт вандалізму та всі інші дії, спрямовані на осквернення пам’ятних місць», – йдеться у повідомленні на сайті посольства.

«Ми розглядаємо цей ганебний інцидент, який стався напередодні Дня Незалежності Республіки Польща, як провокацію, спрямовану на погіршення добросусідських відносин між Україною та Польщею», – йдеться у повідомленні. У ньому також висловили надію, що польські правоохоронні органи «встановлять винних у цьому акті вандалізму і що винні будуть покарані».

PAP/Т.А.