Збіґнєв Рау в Сеулі: для Польщі найважливішим питанням є війна в Україні, спричинена агресією Росії
Міністри закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау та Південної Кореї Пак Джин у Сеулі PAP/Radek Pietruszka

Збіґнєв Рау в Сеулі: для Польщі найважливішим питанням є війна в Україні, спричинена агресією Росії

Глава МЗС Польщі повідомив, що звернеться до південнокорейської сторони за думкою щодо війни в Україні та щодо надання військової допомоги Києву. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Економічна співпраця між Польщею та Південною Кореєю, двосторонні відносини та питання безпеки, включаючи вторгнення Росії в Україну, були серед тем вівторкової зустрічі міністрів закордонних справ Збіґнєва Рау та Пак Джина.

Міністри зустрілися в Сеулі, де з понеділка з офіційним візитом перебуває голова польської дипломатії. Після зустрічі політики зробили короткі заяви.

Міністр Рау висловив задоволення розвитком стратегічної співпраці у сфері великих інфраструктурних та оборонних проєктів. Він підкреслив, що відносини між двома країнами є «партнерськими та дружніми», а у вівторок переговори стосувалися співпраці між Польщею та Південною Кореєю та найважливіших подій міжнародного порядку денного.

Як зазначив він, для Польщі найважливішим питанням світового значення є війна в Україні, спричинена російською агресією. Він зазначив, що звернеться до південнокорейської сторони за думкою щодо цієї ситуації та щодо надання підтримки Україні.

«Для Польщі війна в Україні та триваюча російська агресія проти нашого сусіда — це те, що ми хочемо обговорити детально. Ми також просимо наших корейських друзів про їхню оцінку ситуації та про подальшу підтримку», — сказав Рау.

Південна Корея засудила російське вторгнення та надає Україні гуманітарну допомогу. Наприкінці січня генсек НАТО Єнс Столтенберґ під час візиту до Сеула закликав владу Південної Кореї постачати Україні зброю та боєприпаси.

PAP/Т.А.