ЗМІ: Російські «інструктори» в ЦАР вбивають, ґвалтують та грабують
ілюстраційне фото – прапор Росії pixaby.com

ЗМІ: Російські «інструктори» в ЦАР вбивають, ґвалтують та грабують

Російські військові «інструктори», які воюють у Центральноафриканській Республіці на боці урядової армії, вбивають мирних мешканців, ґвалтують та грабують, – пише незалежна «Новая газета», посилаючись на розслідувальні матеріали французьких ЗМІ в ЦАР. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У публікації RFI, яка обговорюється у виданні «Новая газета» в матеріалі на веб-сайті, згадуються назви трьох російських «приватних військових компаній», тобто найманих компаній. Однією з них є група Вагнера.

RFI цитує у своєму матеріалі звіт робочої групи ООН від 31 березня. Посольство Росії в Центральноафриканській Республіці заявило французьким журналістам, що матеріал є «спекуляцією», а експерти ООН не надають «незаперечних доказів».

Посольство також заявило, що інструктори з Росії не є найманцями. Тим часом, за даними RFI, ці «інструктори» є представниками найманих компаній, які офіційно заборонені в Росії. У матеріалі ООН згадується група Вагнера та Sewa Security Services, які вважаються її дочірніми компаніями, а також Lobaye Invest SARLU. Власником останньої, за даними RFI, є Дмітрій Ситий, перекладач Валерія Захарова – російського радника президента ЦАР.

За даними російського посольства, наразі в ЦАР працює 535 російських інструкторів, які не беруть участі у бойових операціях, якщо на них самих не здійснюється нападу. «Багато джерел у службах безпеки, місцевих та міжнародних, суперечать цій версії, наводячи число від 800 до 2000 російських найманців, які воюють разом із урядовою армією», – повідомляє «Новая газета».

Зокрема, у звіті ООН перелічені такі злочини, у яких звинувачуються російські найманці, що діють спільно з урядовими силами: масові страти без суду, катування під час допитів, напади на цивільні об’єкти, самовільні арешти та вигнання цивільних осіб. Також мова йде про групове зґвалтування.

PAP/Л.І.