Зміни в Польщі в травні: листи без марок, нові вимоги при працевлаштуванні й не тільки
фото ілюстративне

Зміни в Польщі в травні: листи без марок, нові вимоги при працевлаштуванні й не тільки

Маєте у Польщі спулку командитову? Торгуєте підакцизним товаром? Відправлятимете листи? Перевірте, які зміни чекають у травні 2021 року. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Травень ознаменується кількома нововведеннями, які стосуватимуться як підприємців, так і повсякденного життя. 

Листи без марок

З 1 травня 2021 року Poczta Polska відмовилася від користування марками при відправленні рекомендаційних листів (list polecony). Замість марок на конверти розміщуватимуть наклейки зі штрих-кодом та літерою R, біля якої вказуватимуть вартість відправлення. Кажуть, що так буде зручніше й до того ж це зменшить час обслуговування клієнтів у поштових відділеннях. Однак марки з конвертів у Польщі поки що не зникнуть зовсім. Їх далі використовуватимуть при відправленні звичайних листів. І звісно ж, для колекціонування.

Податок СІТ для спулек командитових

Спулки командитові, які раніше не платили податок СІТ, тепер будуть зобов’язані це робити. Зміна стосуватиметься всіх фірм такого типу, незалежно від масштабу та виду бізнесу, структури власності або статусу партнерів.

Раніше спулки командитові не платили податку СІТ, а їхні співвласники сплачували тільки податки від прибутку в розмірі 19%. Відтепер такі фірми платитимуть подвійний податок: з доходу фірми – 19 або 9% та з доходів партнерів, якщо вони є фізичними особами – 19%. Крім того, залишиться ще й річний PIT. Власники спулки командитової, подаючи річну декларацію, повинні будуть заплатити 17 або 32% податку залежно від доходу.

Нові штрафи від податкової 

З травня 2021 року зростуть штрафи для підприємців, які торгують підакцизним товаром й порушують при цьому законодавство. Максимальний розмір штрафу замість 5,6 тис злотих складатиме тепер 14 тис злотих. Порушників виявлятимуть значно швидше, оскільки з наступного року підприємці подаватимуть електронні декларації у сфері акцизного збору.

ZUS проти недобросовісних працівників

Роботодавці з 16 травня матимуть додаткову проблему. Повідомляючи ZUS про кожного найнятого нового працівника, потрібно буде додатково вказувати код його професії.

Ця інформація буде необхідна для аналізу причин відсутності людини на роботі, враховуючи професійну групу, до якої вона належить. Простіше кажучи, ZUS прискіпливіше ставитиметься до виплати лікарняних. Зокрема, код професії дозволятиме легше перевірити чим займається людина й чи її заняття може провокувати часті захворювання або травми.

Нововведення направлено на те, щоб не виплачувати лікарняні, якщо людина хитрує. Іноземцям, які працевлаштовуватимуться в Польщі, особливо важливо буде пам’ятати, щоб код професії в дозвільних документах співпадав з кодом, який роботодавець подасть до ZUS.