Звіт: Польща – серед лідерів рейтингу «сили» паспортів
Ілюстраційне фото pxhere.com/CC0 Public Domain

Звіт: Польща – серед лідерів рейтингу «сили» паспортів

Польща опинилася серед лідерів рейтингу країн, паспорти яких дають громадянам найбільшу свободу подорожей по світу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Global Passport Power Rank 2020, тобто рейтинг «сили» або можливостей паспортів, – це рейтинг країн, жителі яких можуть їздити по світу без обмежень та необхідності одержання туристичних віз.

Є багато критеріїв, на підставі яких складають рейтинг: до уваги беруть, серед іншого, детальні візові вимоги для громадян окремих країн, а також способи видачі дозволів на в’їзд. У рейтингу лідирують країни, паспорти яких відкривають перед громадянами найбільше кордонів. У цьому рейтингу Польща виявилася сильною державою.

Рейтинг паспортів складали багато років, але цього року через, зокрема, обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, у рейтингу відбулося багато перестановок.

Колишні лідери, такі як Сінгапур, втратили своє місце серед лідерів. Найбільше позицій у цьогорічному рейтингу втратили США, американський паспорт скотився із 3-го місця у 2019 році до 21-го місця у 2020 році. Це насамперед результат невмілого реагування уряду США на пандемію.

Польща посіла високе місце в першій десятці, випередивши серед інших Кіпр, Монако, Сінгапур та Об’єднані Арабські Емірати. Польщу випереджають країни Балтії – Литва, Латвія та Естонія. Польський паспорт дозволяє безвізовий в’їзд у 89 країн.

Український паспорт, за цим рейтингом, посів 42-у сходинку за своїми можливостями і гарантує безвізову подорож до 79 країн світу.

Паспорт Нової Зеландії виявився найкращим, оскільки дозволяє безвізовий в’їзд лише в 86 країн, але він перемагає в рейтингу мобільності та дозволяє в’їхати загалом у 129 країн світу (польський – до 124).

Важко протистояти враженню, що під час пандемії найпростіший спосіб подорожувати за кордон – громадянам тих країн, які найшвидше закрили свої кордони під час першої хвилі пандемії. Повний рейтинг можна знайти на інтернет-сторінці Passport Index.

Рейтинг Passport Index 2020 – перша десятка:

  1. Нова Зеландія
  2. Німеччина, Австрія, Люксембург, Швейцарія, Ірландія, Японія, Південна Корея, Австрія.
  3. Швеція, Бельгія, Франція, Фінляндія, Італія, Іспанія.
  4. Нідерланди, Данія, Португалія, Литва, Норвегія, Ісландія, Велика Британія, Канада.
  5. Мальта, Словенія, Латвія.
  6. Чехія, Естонія, Греція, Польща, Угорщина, Ліхтенштейн.
  7. Словаччина.
  8. Кіпр, Хорватія, Монако.
  9. Румунія, Болгарія
  10. Сан Марино, Уругвай, Андорра.

Rp.pl/Т.А.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.