7 років окупації Росією Криму
Зелений чоловічок – Крим – 2014 р. Anton Holoborodko/Wkipedia – CC BY-SA 3.0

7 років окупації Росією Криму

В анексованому Криму, через 7 років після так званого кримського референдуму, Росія розмістила підрозділи всіх видів збройних сил, у тому й ракетні війська. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Сьогодні виповнюється сьома річниця так званого референдуму про анексію в Криму. Плебісцит був організований Росією, яка вже раніше розмістила свої війська на півострові та підтримувала місцевих сепаратистів. Референдум став приводом для Кремля відібрати Крим від України. Дії Москви засудили майже всі країни світу, зокрема Польща.

Міжнародні організації б’ють на сполох, що в Криму систематично порушуються права людини та громадянські свободи. «Мешканців півострова, які донині не прийняли російську анексію, переслідують», – пояснює Польському радіо лідер кримських татар Наріман Джелялов.
«Люди бояться говорити те, що думають, а ті, хто не боїться, ризикують», – пояснює татарський активіст.

Правозахисники, які спостерігають за ситуацією в Криму, наголошують, що місцеві служби безпеки переслідують противників анексії, переважно кримських татар, організовуючи обшуки в їхніх будинках та звинувачуючи найбільш активних із них в екстремізмі чи тероризмі.

Деякі незалежні військові аналітики наголошують, що анексований Росією Крим через 7 років перетворився на військову базу. Росія розмістила на півострові підрозділи всіх видів збройних сил, у тому й ракетні війська.

IAR/Л.І.