Amnesty International Polska: російські війська вчиняють в Україні негуманітарні атаки
Ілюстраційна світлина pxhere.compxhere.com

Amnesty International Polska: російські війська вчиняють в Україні негуманітарні атаки

Наголошується, що внаслідок атак гинуть як військові, що беруть участь у конфлікті, так і мирні жителі, які не залучені до безпосередніх бойових дій. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Amnesty International послідовно засуджує вторгнення Росії в незалежну Україну та послідовно закликає притягнути російські сили до відповідальності за вчинені воєнні злочини, – йдеться в заяві 5 серпня.

Amnesty International Polska наголошує, що «з перших днів агресії Росії проти України російські війська вчиняють нелюдські напади не лише на окремі цивільні об’єкти, а й на багатомільйонні міста, невеликі містечка та села, часто населені лише мирними жителями. ЗСУ, за підтримки демократичних країн усього світу, включно з Польщею, захищаються від жорстокого і несправедливого нападу, воюючи в нерівних умовах, нав’язаних агресором».

Як зазначається, внаслідок атак гинуть як військові, які беруть участь у конфлікті, так і мирні жителі, що не залучені до безпосередніх бойових дій, і які, відповідно до міжнародного права, мають право на захист. Amnesty International Polska підкреслює, що жодні обставини не звільняють нікого від дотримання міжнародного гуманітарного права. «Випадки порушень, які ми наразі зафіксували, стосуються, зокрема, цілеспрямованих або хаотичних нападів на мирне населення та розстріли цивільного населення російською армією, російські воєнні злочини сталися, зокрема, в Київській області й у Маріуполі, йдеться також  про гуманітарні катастрофи, спричинені регулярними обстрілами, а також про облоги міст росіянами», – написано та додано, що з початку війни співробітники організації зафіксували ряд висновків щодо нелегальної гуманітарної діяльності.

Заява Amnesty International Polska була зроблена після звіту Amnesty International у четвер, в якому українських військових було піддано критиці за те, що вони «піддають ризику цивільне населення та порушують закони збройного конфлікту, діючи в населених пунктах».
Критично оцінили цей звіт президент Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Критично поставилася до цього звіту й голова українського офісу Amnesty International, яка повідомила у Twitter, що українські співробітники організації були категорично проти публікації цього звіту та категорично з ним не згодні.

PAP/В.П.