Анджей Дуда в Одесі: Польща є і залишиться адвокатом справ цієї частини Європи
Президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до Одеси PAP/Leszek Szymański

Анджей Дуда в Одесі: Польща є і залишиться адвокатом справ цієї частини Європи

Президент Польщі сподівається, що Україна у майбутньому також отримає вигоду від співпраці з ініціативою Трьох морів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив в Одесі, що Польща є і залишиться адвокатом справ цієї частини Європи. Як приклад він вказав ініціативу Трьох морів, що об’єднує 12 країн Європейського Союзу для економічної та політичної співпраці. Польський президент теж зазначив, що обсяг проєктів Тримор’я виходить за межі Європейського Співтовариства.

Анджей Дуда, виступаючи на бізнес-форумі, присвяченому перспективам співпраці Польщі та України, висловив надію, що у майбутньому також Україна отримає користь від стимулу розвитку, що дає ініціатива Трьох морів:

«Прикладом такого проєкту є побудова транспортного шляху Via Carpatia. Я пообіцяв пану президенту (Зеленському – ред.), що на майбутньому саміті держав Тримор’я в Естонії я представлю питання співпраці країн Тримор’я з Україною і обговорю як перспективи цієї співпраці, так і її можливий формат так, аби зробити цю співпрацю якнайшвидше можливою».

Як зазначив Анджей Дуда, Європейський Союз визнав значення Via Carpatia і погодився внести також прикордонні відрізки з Білоруссю та Україною у список проєктів, фінансованих у межах фонду «Об’єднуючи Європу».

У програмі візиту до України є також участь президента Польщі Анджея Дуди в церемонії підписання договору між портами у Ґданську та Одесі, що мають зміцнити співпрацю.

Останнім пунктом візиту Анджея Дуди до України буде покладання квітів до пропам’ятної дошки президенту Лєху Качинському.

IAR/Т.А.