«Батьківщина» вимагає виділити 20 мільярдів на допомогу постраждалим від повені

«Батьківщина» вимагає виділити 20 мільярдів на допомогу постраждалим від повені

Наживо. Мій виступ на засіданні Погоджувальної ради. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на YouTube канал Юлії Тимошенко.

Здивована і шокована тим, що уряд досі не вніс до парламенту проєкту змін до бюджету щодо допомоги постраждалим від повені на Західній Україні.

Зруйновано і пошкоджено 700 кілометрів доріг та 360 мостів, підтоплено 14 500 будинків, зруйновані дамби, знищені посіви, збитків зазнав малий бізнес. Масштаби лиха колосальні, а влада вдає наче нічого не відбувається.

Коли аналогічна повінь трапилася під час мого прем’єрства, влітку 2008-го, ми діяли негайно. За лічені дні ми виділили на допомогу мільярд гривень! Людям авансом видавали до 5 тисяч доларів.

Розуміючи неспроможність президента та його уряду захистити постраждалих українців, «Батьківщина» сама підготувала відповідний проєкт змін до бюджету. Йдеться про виділення щонайменше 20 мільярдів гривень. Це не має бути лише тактичне латання дір, а системне відновлення інфраструктури, гнучкої і стійкої до надзвичайних подій.

Де взяти ці гроші? У корупційному Нафтогазі, який приховує від держави загалом 72 мільярди.

«Батьківщина» вимагає відкласти всі інші законопроєкти і розпочати роботу Верховної Ради із рішень, що допоможуть захистити людей, які постраждали від повені.