Буковель: закриття сезону
Чи знали ви, що найдорожчий в Україні гірськолижний курорт Буковель може потішити українських та закордонних відвідувачів напрочуд низькими цінами? Про це повідомляє Upmp.news з посиланям на газету “Наш Вибір”.
Буковель чи Закопане?
Якщо порівнювати гірськолижні курорти Буковель і Закопане, нікого не здивує, що українці надають перевагу курорту Закопане: ціни у поляків в розпал сезону значно нижчі, а гірськолижні траси легші.
Проте, пропонуємо ще раз звернути увагу на український Буковель. Цей курорт називають єдиним, що найшвидше розвивається з-поміж його світових аналогів. А для того, щоб потрапити у Буковель та водночас не переплачувати, спробуйте відвідати це місце під час закриття сезону, яке розпочалось першого березня і буде тривати до початку квітня. Температура на схилах в цей час більш помірна, а ціни на скіпаси нижчі практично втричі.
Легкі траси — міцніше здоров’я
Цей курорт призначений як для новачків — зі своїми прямими трасами, так і для досвідчених любителів серпантинів, вузьких трас та крутих вигинів.
До речі, в минулому році, з метою мінімізації кількості постраждалих, закрили декілька складних трас та залишили тільки сім, котрі в дійсності досить складними не є.
Усього в Буковелі приблизно 60 відкритих трас, протяжністю близько 55 кілометрів.
Буковель чи сусідні селища?
Якщо ви роздумуєте над тим, яке житло краще обрати, то найкращим рішенням буде винайняти кімнату або гірський будинок в самому Буковелі, за умови, якщо ви не завітали на курорт власною машиною. Таксі, незалежно від сезону, буде коштувати значно дорожче, ніж оренда будинку поруч з витягами.
Якщо ви приїхали власною автівкою, хорошим варіантом для вас можуть стати готелі в селищах Яремче або Поляниця, де ціна під час сезону вас однозначно вас потішить.
Як зекономити на поїздках до витягів?
Більшість українських готелів пропонують такі послуги як прокат спорядження або організацію трансферу до витягів. Однак, звертатись на рецепцію, аби отримати номер таксі не рекомендується. Найкраще самостійно знайти номер телефону перевізника таксопарку, а згодом особистий номер водія, котрий буде вас возити.
Таким чином, як не дивно, можна зекономити на поїздках.
Варто знати кожному, що
Спорядження варто вибирати досить ретельно. Необхідно буде самостійно перевірити і переконатися в справності обладнання. Перевіряйте кріплення сноубордів та лиж на наявність тріщин та інших дефектів.
Не пошкодуйте грошей і орендуйте спорядження безпосередньо в прокаті поруч із витягами, воно є більш надійним, ніж в придорожніх прокатах.
На жаль, більшість українських аматорів орієнтується на ціну і не розуміє, що навіть маленькі тріщинки в кріпленні можуть згодом призвести до серйозних проблем, особливо на холоді, коли низькоякісна пластмаса стає крихкою і може зламатись в будь-який момент.
Пам’ятайте, що нерідко, спорядження може стати основною причиною травмування людини.
Які траси обрати?
Після того вибору якісного спорядження, час ознайомитись із графіком роботи трас.
Працювати витяги починають о 8:30 ранку, проте не усі траси функціонують до кінця дня. На жаль, тільки три траси (друга, сьома і чотирнадцята) працюють до вечора, інші траси закриваються вже о 16:30.
Проблеми, з якими зустрічаєшся під час катання
Істотним мінусом є відсутність працівників, які могли би допомогти зорієнтуватись у мапі трас. Числа, що позначають траси, намальовані малим шрифтом, тому прочитати номер траси можливо тільки максимально наблизившись до таблички.
Чим зайнятись гостям окрім катання на засніжених схилах?
Якщо бажання кататись на лижах чи сноуборді немає, на дивовижних схилах Буковелю для Вас знайдуться і інші розваги. Наприклад, сноутюбінг — аналог звичайних санчат. Траса для цієї розваги працює з самого ранку і до пізнього вечора.
Якщо ви все ж налаштовані отримати гострі відчуття – можете покататись на велосипеді по канатній доріжці біля озера Молодості. Протяжність такої канатної дороги близько 600 метрів.
Після довгого активного дня потрібно обов’язково відпочити. Деякі готелі пропонують відвідати сауну або баню. Однак, варто пам’ятати, таке задоволення не з дешевих, тому, орендувати сауну рекомендуємо групам людей.
Ресторани — візитна картка курорту
У Буковелі безліч ресторанів і кав’ярень. Деякі з них користуються особливою популярністю. А деякі — навпаки.
Навіть на гірськолижних схилах можна знайти декілька закладів, де відвідувачів пригощають гарячими стравами і чаєм. Витяг №7 довезе вас до одного з них: двоповерхового будиночку з доброзичливим і ввічливим персоналом. Ще один плюс закладу — величезні вікна, через які можна милуватись надзвичайними краєвидами. Не варто, однак, забувати, що подібні заклади не знижують ціни на гарячі напої та страви навіть в кінці сезону. Так, наприклад, каву тут можна придбати за 85 гривень, а чай за 65.
А от біля витягу №5 теж є невеликий ресторанчик самообслуговування, ціни там аналогічні, але якість страв є значно нижчою.
Особливо популярними у Буковелі є кілька закладів, але для того, щоб їх відвідати необхідна попередня резервація. Найкраще бронювати столики за тиждень або два.
У центрі гірськолижного курорту розміщується ресторан “Грибова Хата”. Тут, у порівнянні з іншими закладами, нижчі ціни. Інтер’єр ресторану виконаний в традиційному гуцульському стилі. Кухня смачна. Проте персонал, на жаль, не завжди виконує свою роботу відповідально. На цей факт у відгуках звертали увагу неодноразово, але на даний момент нічного не змінилось.
Варто звернути увагу, що на відстані 300-400 метрів від ресторану розміщені боларди, які обмежують можливість проїхати до ресторану транспортом.
Ще один цікавий буковельський заклад — ресторанчик “Сало”. Щоправда ціни тут трошки вищі, проте якість обслуговування є кращою.
Розважальні заходи на закриття сезону
Доволі популярним місцем серед української та закордонної молоді є розважальний центр «Бука». Він знаходиться одразу біля витягів, тому туристи, котрі зупинились в центрі курорту, можуть дістатись до нього без особливих складнощів. Тут досить часто влаштовують різні концерти та виступи. Так, наприклад, на закриття сезону до Буковелю завітають Дмитро Монатик і Ivan NAVI. Серед інших розваг — караоке-бар для любителів поспівати та доріжки для боулінгу.
З 19-го до 25-го березня у Буковелі відбудеться фестиваль «Z-Games On Snow». За словами організаторів, це буде найгучніший музично-сніговий тиждень сезону.
Поїздка до Буковелю на закриття сезону може стати гарним вибором, не лише через знижки, але й з огляду на кількість туристів, яких буде значно менше, ніж у розпал сезону. Відпочивати і кататись на незагромаджених трасах буде значно комфортніше, та й черги на витяги будуть значно менші.
Валерія ГУБАР
Усі фото зі сторінки bukovel.com