Через коронавірус помер єпископ-помічник Кам'янець-Подільської дієцезії Ян Нємєц
Єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Ян Нємєц credo.pro

Через коронавірус помер єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Ян Нємєц

Єпископа у важкому стані перевезли з Кам’янець-Подільського до Польщі, але там, у лікарні, він помер. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У віці 62 років помер єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-католицької церкви в Україні Ян Нємєц. За інформацією «Католицького медіа-центру», єпископ Ян Нємєц заразився коронавірусом і його госпіталізували у Кам’янці-Подільському.

Стан священнослужителя був важким, позаяк мав супутні захворювання. Він міг дихати тільки завдяки кисневій масці. Минулого тижня єпископа перевезли до лікарні у польському місті Ланьцут на Підкарпатті. Там у вівторок ввечері він помер.

Єпископ Ян Нємєц народився у селі Кізлівок на Підкарпатті. Під час навчання у Ряшеві він займався антикомуністичною діяльністю, за що потім був нагороджений, зокрема, Офіцерським Хрестом Ордену відродження Польщі. У 1992 році, через п’ять років після висвячення у священики в Перемишлі, він виїхав в Україну. В останні роки, як єпископ-помічник у Кам’янець-Подільський дієцезії, брав участь у багатьох душпастирських ініціативах на терені Ряшівської дієцезії. У 2015 році його відзначили нагородою «Свідок історії», а в 2017 – Хрестом Свободи і Солідарності, у 2019 – Медаллю 100-річчя відновлення незалежності.

IAR/Т.А.