Червоний Хрест відвідав частину «азовців», яких вивезли до окупованої Оленівки
Бойовики самопроголошеної “Донецької народної республіки” супроводжують українського військовослужбовця під час евакуації з обложеного металургійного заводу «Азовсталь» у Маріуполі EPA/ALESSANDRO GUERRA

Червоний Хрест відвідав частину «азовців», яких вивезли до окупованої Оленівки

Делегація відвідала «азовців», щоб перевірити, в яких умовах їх утримують. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) змогли відвідати частину українських військових, яких вивезли з маріупольського заводу «Азовсталь» і які перебувають в окупованій Оленівці в Донецькій області. Про це повідомляє українське видання «Бабель», цитуючи речника делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Олександра Власенка.

Делегація відвідала «азовців», щоб перевірити, в яких умовах їх утримують. Він додав, що візит мав конфіденційний характер, тому він не може надати якісь подробиці про умови утримання. Водночас Червоний Хрест фіксує їх для себе. На уточнююче запитання «Бабеля» Власенко зазначив, що у випадку, якщо умови не відповідають стандартам, МКЧХ має право звернути на це увагу сторони, яка утримує українських захисників, і вимагати покращити умови.

Олександр Власенко додав, що делегація також зареєструвала українських захисників — тих, хто цього захотів. Крім того, Червоний Хрест зібрав у охочих повідомлення для їхніх родичів — записки, в яких українські захисники передали рідним інформацію про себе.

Процес реєстрації підтвердив і центральний офіс МКЧХ. Він розпочався 17 травня. Процес передбачає заповнення форми з особистими даними: імʼя, дата народження та дані найближчих родичів.

babel.ua/Д.Ю.